İşletmeye kompanzasyon kuracam destek yardım

Bi de ben bir reçete yazayım:)
Yüklenen resimde yanlış görmüyor isem;
Kompakt şalterden akım trafolarına , oradan da dağıtım amaçlı alındığını düşündüğüm baraya enerji verilmiş. Burdan da, bu akım trafolarının sayaç değil ampermetre için olduğu anlaşılıyor. Çünkü sayaç, akım trafo ölçü bölümü ile dağıtım baraları standart hiç bir panoda aynı bölümde bulunmaz. Mutlaka ölçü, ayrı mühürlenebilir bir bölümde, ampermetre için kullanılan akım trafoları ve dağıtım baraları ise bundan sonraki bir bölümde yer alır. Sözleşme gücü 25.000 W ise zaten kullanılan sayaç 220/380 V, elektronik ise 3x10(100) A veya 3x20(100) A değerinde bir sayaçtır. Mekanik sayaç var ise kombi sayaç ile değiştirlmeli ve dağıtım şirketine kaydı yaptırılmalıdır.
Kurulacak kompanzasyon panosu ise ;
ben olsam sıralamayı
1/ 10 kvar
2/ 7,5 kvar
3/ 5 kvar
4/ 2,5 kvar
5/ 1,5 kvar
6/ 1 kvar
7/ R-1 kvar
8/ S-1 kvar
9/ T-1 kvar
10/ R-0,5 kvar
11/ S-0,5 kvar/
12/ T-0,5 kvar
olarak yapardım.....

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bu işletmeye yaptığınız kondansatör fazla olmazmı yaklaşık 30 kwar denk geliyo

7,5 kvar'ı aradan çıkarabilirsiniz. Ama pano dizaynı yapılırken, her zaman olası arıza ve yük değişikliği ihtimaline karşı kurulacak pano gücünün % 20 fazlası üzerinden kurulum yapılır.

yani bu şekilde olabiliir.yeniden kompanzasyon kurmak sorun değil yeterli gücü bildikten sonra arızalıyı düzeltmek zor

toplam gücü zaten 25000w senin sınıflandırdığın gruplama çok fazla ben burda 19 kwar dagıtacam küçük güçlü bi işletme senin gruplandırman fazla.benim kullanacağım:
1.grup 1 kwar trifaze
2.grup 0,5 kwar monofaze r
3.grup 1 kwar monefaze s
4.grup 1.5 kwar monofaze t
5.grup 1 kwar trıfaze
6.grup 1,5
7.grup 1,5
8.grup 1,5
9.grup 1.5
10.grup 2,5
11.grup 2,5
12.grup 2,5 olarak düşünüyorum .
akım trafolarını 75/5 3 adet
roleyi entes 12
kontaktörle sigortaları simens monofazeleri tekli trifazeleri gup düşünüyorum bilmem doğrumu düşünüyorum:=)

bilgi desteklerine önerilere açığız.

merhaba hocam entes role ilk kademesi her zaman en az 5 kvar bağlamalıyız diye biliyrum yanlış mıyım acaba

merhaba hocam entes role ilk kademesi her zaman en az 5 kvar bağlamalıyız diye biliyrum yanlış mıyım acaba
yanlışın var arkadaşım.akım trafon belirler kaç kvar olacagına.yani cihaz algılama hassasiyeti 40-50 mA civarında o zaman şöyle olmaz mı.diyelim ki 100/5 akım trafon olsun bağlanacak min kondansatörün şöyle olur. 40*25=1000 mA= 1 A olur 1 Kvar ın altında bir değer bile bağlayabilirsin (yani 0.75 kvar civarında olur)

ben ama sadece ilk kademe için soruyorum entesin bir özelliği diye biliyorum

Her zaman roleyi entes kullanılırım entesin rg 12 modelinde ilk kademeyi trifaze kullanman gerekli ve bu seçim farketmez
entesin rg 15 cl modelinde ise ilk kademe trifaze ve kademelerde en az 3 adeti monofaze olmak zorunda

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri