İşletme ve Koruma Topraklaması Kısa Devre Gösteriyor

karaselkel

Üye
işletme ve koruma topraklamalarını ayrı ayrı kazıklarda farklı yönlerde gömdüm. ag panosundan kontrol ettim ikisi kısa devre gösteriyor. aralarında 80 m varken bu nasıl mümkün olabilir. acaba ag içinde mi kısa devre var diye düşündüm iki kabloyu da barasından ayırdım ölçtüm yine kısa devre. sizce bu nasıl mümkün olabilir. NOT: ag pano su toplama deposunun panosudur..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kısa devre derken omaj sıfırmı(0) gösteriyor.yoksa belli omaj göstermesi gerekir.üzerinde yürüdüğümüz toprakta sonuçta bir iletkendir.belli bir omaj gösterebilir ancak kısa devre yada 0 ohm olmamalı.kolay gelsin

ampermetre kısa devre yani sıfır gösterip ötüyo. çevredeki bir kaç fabrikaya da baktım onlar da aynı kısa devre durumunda

bu konuda bilgli kimse yok mu..

nötr barası panoyla temas etmio deilmi normalde koruma topraklaması ile işletme topraklaması arasında 20 m olması lazım ama uyguladınmı dersen ben uygulamadım

panodan ayırdım iki kabloyu da bağımsız olarak ölçtüm . kısa devre gösteriyor. çevre fabrikalarda da aynı durum söz konusu

bu konu kimsenin başına gelmedi herhalde

ampermetre kısa devre yani sıfır gösterip ötüyo. çevredeki bir kaç fabrikaya da baktım onlar da aynı kısa devre durumunda

flüx marka ölçü aleti kullanırdım.arada bir ötme sesi geliyorsa normal.sürekli ötüyorsa tamamen kısa devredir.o zaman çaktığın kazıklar ihtimal az ama su tesisatına temas etmiştir diyorum.yada kısa devreye sebebiyet verecek metale değmiştir.kazığın birinin ya yerini değiş yada başka bir yere yeni kazık çak derim

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri