İşitme cihazı devresi

hlyahkan

Paylaşımcı üye
Biyomedikal cihaz teknolojisi okuyan kuzenim için yaptığım ( kendisini ne kadar zorlasamda yapamayacağını söyleyince yaptım) işitme cihazı devresi

Devreyi 45 ohm kulak içi kulaklıkla denedim sesi oldukça güzel 8 ohm kulaklıkla dahada iyi ses alınabilir. İnternette pek çok işitme ve dinleme cihazı devreleri var hiç biri işe yaramıyor ses yerine daha çok parazit topluyor

Devre internette bulduğum mikrofon preamp ve kulaklık amfisinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur 9 - 12 volt ile çalışır. Ben 12 volt ufak pillerle denedim 1 saatte bitmedi

C2 4.7 uf çınlama yapabilir onun yerine kutupsuz 100nf kullanabilirsiniz

Kolay gelsin

İÇİNDEKİLER

ŞEKİLLER DİZİNİ
4 KISALTMALAR
ÖZET
1. GİRİŞ VE AMAÇ
2. GENEL BİLGİLER
2.1. KULAK EMBRİYOLOJİSİ
2.2. KULAK ANATOMİSİ
2.3. SANTRAL İŞİTME YOLLARI
2.4. İÇ KULAK HİSTOLOJİSİ
2.5. İÇ KULAK FİZYOLOİSİ
2.6. İŞİTME FİZYOLOJİSİ
2.7. İŞİTME KAYIPLARI
2.8. İŞİTME KAYBININ DERECELENDİRİLMESİ
2.9. İŞİTME CİHAZLARI
2.10. İŞİTME CİHAZI UYGULAMASI
2.10.1. Cihazlama öncesi (PREFİTTİNG) dönem
2.11. İŞİTME CİHAZINI KABULLENME, FAYDA VE MEMNUNİYET
4. Proje
4.2. Devre elemanlarının görevi ve devre üzerindeki görevleri
KAYNAK
MALİYET HESAP TABLOSU

İndirme Linki: işitme cihazı.rar
https://yadi.sk/d/pxDGJ2SHhJS4b

Ekli dosyalar

• opamplı işitme cihazı.jpg
    opamplı işitme cihazı.jpg
    19.9 KB · Görüntüleme: 382
Biyomedikal cihaz teknolojisi okuyan kuzenim için yaptığım ( kendisini ne kadar zorlasamda yapamayacağını söyleyince yaptım) işitme cihazı devresi

Devreyi 45 ohm kulak içi kulaklıkla denedim sesi oldukça güzel 8 ohm kulaklıkla dahada iyi ses alınabilir. İnternette pek çok işitme ve dinleme cihazı devreleri var hiç biri işe yaramıyor ses yerine daha çok parazit topluyor

Devre internette bulduğum mikrofon preamp ve kulaklık amfisinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur 9 - 12 volt ile çalışır. Ben 12 volt ufak pillerle denedim 1 saatte bitmedi

Kolay gelsin

İÇİNDEKİLER

ŞEKİLLER DİZİNİ
4 KISALTMALAR
ÖZET
1. GİRİŞ VE AMAÇ
2. GENEL BİLGİLER
2.1. KULAK EMBRİYOLOJİSİ
2.2. KULAK ANATOMİSİ
2.5. İÇ KULAK FİZYOLOİSİ
2.6. İŞİTME FİZYOLOJİSİ
2.7. İŞİTME KAYIPLARI
2.9. İŞİTME CİHAZLARI
4. Proje
KAYNAK
MALİYET HESAP TABLOSU

güzel bir devre olmuş tebrik ediyorum diafon devresi için kullancam şu anlık bread board da denedim ses oldukça güzel

merhaba bence o kadar basit değıl işitme cihazı yapmak işitme cihazındakı devre kulak içine ses veren kulaklığın sesini diş ortama gore ses sevıyesını ayarlaması lazım ortam seslerını filtrelemesı lazım işitme cihazlarında enaz iki microfon var 4 adet olanlarıda var bir örnek vereyım ben kulaklık kullanmaya ılk başladığımda barız kulaklığın ses artırdığını hıssedıyordum cihaza alışınca hiç farketmez oldum hatta arıza yaptı dıye servise goturmuştum ses seviyesını ole rastgele ayarlanmıyor bilgisayara bağlanip kullanıcının duyma durumuna gore ayarlanıyor piyasada sizin yaptığınız gıbı cihazlar var sağliğa zararlı sebebı her kişinin duyma özelliği farklı ılk kulaklık alırken bilgisayarla test edıyorlar yapılan teste gore ses seviyesı ayarlanıp oyle kullanıcıya verılıyor

Kolay gelsin

İÇİNDEKİLER

ŞEKİLLER DİZİNİ
4 KISALTMALAR
ÖZET
1. GİRİŞ VE AMAÇ
2. GENEL BİLGİLER
2.1. KULAK EMBRİYOLOJİSİ
2.2. KULAK ANATOMİSİ
2.5. İÇ KULAK FİZYOLOİSİ
2.6. İŞİTME FİZYOLOJİSİ
2.7. İŞİTME KAYIPLARI
2.9. İŞİTME CİHAZLARI
4. Proje
KAYNAK
MALİYET HESAP TABLOSU

İndirme Linki: işitme cihazı.rar
https://yadi.sk/d/pxDGJ2SHhJS4b

öncelikle böyle bir paylaşım yaptığınız için teşekkürler benimde bir proje ödevim var bunu yapmak istiyorum ama linki açamadım yardımcı olurmusunuz

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri