İş mi? Okul mu?

Hepar_-_

Üye
Mrb. Ben Myo okumak için kayıt oldum. Ardından bir iş teklifi geldi ve iyi şartlarda çalışma sağlıyorlar. Sizce okulu dondurup işe gitmeye değer mi. Lise mezunu bir elektrikçi ile MYO mezunu bir elektrikçi işletmelerde olmanın işletmelerdeki farkı nedir?

Okulu dondurup gitmeye,eğer kesinlikle işte bir şeyler öğrenecekseniz ve okula geri dönebilecekseniz değer. Yaşınız daha genç.Çok uzun yıllar bu piyasada çalışacaksınız. Uzun vadeli düşünmeniz lazım. Bir zamanlar Lise diplomasına sahip olmak büyük şeydi.Şimdi üniversite diplomasının yetmediği zamanlar oluyor. Ünvanın/diplomaların çok daha önem kazandığı dönemlerdeyiz. Ne kadar çok diploma/sertifika o kadar iyi. Yarın öbür gün kurumsal bir yere başvurmak isteseniz diplomanız yok diye İnsan Kaynakları departmanını geçememe ihtimaliniz var.İşler böyle yürümeye başlıyor yavaş yavaş.

Son düzenleme:
her zaman iyi biş imkanı çıkmıyor.Bence MYO okumak la meslek lisesi mezunu olmak arasında artık fark yok bundan 15-20 yıl önce deseniz elbetteki fark vardı .MYO mezunları bırakın bir çok mühendislik mezunları bile İYİ bir iş bulmakta güçlük çekiyorlar.Çok iyi bir üniversite ve yabancı dil size güzel ve iyi bir iş imkanı saglıyor ama sayılı olan bu fakültelerden mezun olmak gerekiyor.Bir çok özel sektör alanı (Büyük kurumsal sektörler hariç) artık diplamaya bakmıyor daha ucuza çalıştıracagı eleman arıyor.fakülte mezunu olupta asgari ücretle çalışan bir sürü kişi var.Bence eger imkanın varsa okul ile işi birlikte yürüt.tabiki de çok zorlanacaksın okul belki 1-2 yıl uzayacak ama bence deger.

anlıyorum. Okuluma devam etmekteyım şimdi

Tabiki okuluna git seneler sonra öğrenme yetin azalacaktır. Hiç bir şey öğretmiyorlar aynı konuları öğretiyorlar diye genç arkadaşlar abuk sabuk konuşuyorlar. Madem dersler kolay gidin kendinizi başka bir alanda geliştirin...

Zaman en kıymetli hazinedir....

bencede okul arkadaşım daha karşına bir çok iş cıkacak her zaman en önemlisi okul dur iş ise yabancı elidir calışıyoruz ama yarın cıkacaksın dediginde o güzel iş kacırmak istemedigin iş elinden ucup gidecek ama diploman ise ömür boyu elinde olacak ben okuderim.

bencede okul arkadaşım daha karşına bir çok iş cıkacak her zaman en önemlisi okul dur iş ise yabancı elidir calışıyoruz ama yarın cıkacaksın dediginde o güzel iş kacırmak istemedigin iş elinden ucup gidecek ama diploman ise ömür boyu elinde olacak ben okuderim.
Devam ettiğini yazmış zaten yukarıda :)

anlıyorum. DGS sınavına gireceğim . Bakalım nasıl olacak.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri