İş güvenliği hakkında

Merhabalar üstadlarım
Elektrik dağıtım merkezi olarak adlandırılan ve ve içersinde modüller hücre, trafo bulunan beton köşk veya mono blok dm gibi yerlere iş güvenliğ açısından en az kaç kişi girmelidir kanun yönetmelik mevzuat olarak desteğinizi bekler saygılar sunarım.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar üstadlarım
Elektrik dağıtım merkezi olarak adlandırılan ve ve içersinde modüller hücre, trafo bulunan beton köşk veya mono blok dm gibi yerlere iş güvenliğ açısından en az kaç kişi girmelidir kanun yönetmelik mevzuat olarak desteğinizi bekler saygılar sunarım.
bildiğim kadarıyla 2 kişi girebiliyor. tam olarak yönetmelik metni mi lazım?

Evet tam yönetmelik madde fıkra resmi gazete hangisi geçerli ise ilginize teşekkür ederim

ELEKTRİK KUVVETLİ AKIM TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ

Kuvvetli akım tesislerine girmek

Madde 59-
Kuvvetli akım tesislerine meslekten olmayan kimselerin girmesine ve özel gereçler olmadan bunlara dokunulmasına izin verilmez. Ayrıca tesislerin girişinde işletme personeli için gerekli iş güvenliği malzemeleri her zaman hazır bulundurulacaktır.

Bu tesislere herhangi bir nedenle geçici olarak herkesin girmesine izin verilirse, meslekten olmayanların, tehlikeye uğramasını önleyecek önlemler alınacaktır.

Kuvvetli akım tesislerine girilmesi ziyaretçiler için tehlikeli olacaksa bunların ancak işletme tarafından özel olarak görevlendirilmiş olan ve tesisleri tanıyan bir kimsenin gözetimi altında küçük topluluklar halinde girmesine izin verilir.

Ekatta böyle bir madde var.Kişi sayısı belirtilmemiş.Kişi sayısının belirtildiği bir yönetmelik var mı bilmiyorum.Teiaş Tedaş gibi kurumların iş sağlığı ve güvenliği yönergelerinde belki vardır.İncelemek gerek.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri