İşçi maaşları ne kadar olmalı

wolflane

Üye
Adam ilan vermiş 1500 lira maaşla adam aranıyor diye işverenler buyrun neden bu kadar düşük ücretler mazaretler nelerdir

sigorta primleri neden düşük yatırırsınız

haftalık neden 45 saatten fazla çalıştırırsınız

hadi buyrun meydan sizin açıklayınca öğrenelim

Kendi çalıştığım yerden örnek vereyim size.

Haftada 45 saatten fazla çalıştırmıyoruz fazlasında mesaisini veriyoruz. Çalışan ne kadar maaş alıyor ise aldığı ücretten sigortası yatıyor.

Maaş ödemeleri kimi zaman 3 5 gün geciktiriyoruz ancak o kısım ile biz ilgilenmediğimiz için yapacak bir şeyimiz yok.

Yol paraları ve yemek paraları düzenli olarak hesaplarına ve yemek kartlarına ödenmektedir.

Tek sıkıntımız maaşlarımız düşük en çok alan teknisyenimiz 1400 lira alıyor onların şefi elektrik ustamız yaklaşık 2500'e yakın alıyor. Neden bu kadar düşük ücretler derseniz şirket politikası diyebilirim. Yüksek para vermek istemiyorlar. Tabi bulunduğun bölgenin yaşam şartları, merkeze bağlılık çeşitli etkenler.

maaşların düşük olmasının en büyük sebeblerinden birisi asgari ücretin düşük olmasıdır. tabii diğeride işverenlerin daha fazla para kazanma zihniyeti. bunlar değişmediği sürece başka şeyleri değiştiremeyiz muhalesef. slm

maaşların düşük olmasının en büyük sebeblerinden birisi asgari ücretin düşük olmasıdır. tabii diğeride işverenlerin daha fazla para kazanma zihniyeti. bunlar değişmediği sürece başka şeyleri değiştiremeyiz muhalesef. slm
Devlet kontrolü olmadığı sürece zor..Devletin yaptırımı ile bu işler düzelir..Şirketlere, şahıslara kalırsa bu işler olmaz...

Devlet kontrolü olmadığı sürece zor..Devletin yaptırımı ile bu işler düzelir..Şirketlere, şahıslara kalırsa bu işler olmaz...

Devletin yaptırım gücü, nüfuz gücü vardır. Ancak Devlet bugün işverene yüksek maaş için baskı yaparsa veya anlık bir kararla memur maaşlarına zam yaparsa bu sefer enflasyon artar 2500 TL yerine 3000 TL maaş alırsınız ama kilosu 10 TL olan beyaz peyniri bu sefer 15 TL ye alırsınız kağıt üzerinde maaşınız artar ancak yaşam şartlarınız değişmemiş olur.

Saygılar...

Devletin yaptırım gücü, nüfuz gücü vardır. Ancak Devlet bugün işverene yüksek maaş için baskı yaparsa veya anlık bir kararla memur maaşlarına zam yaparsa bu sefer enflasyon artar 2500 TL yerine 3000 TL maaş alırsınız ama kilosu 10 TL olan beyaz peyniri bu sefer 15 TL ye alırsınız kağıt üzerinde maaşınız artar ancak yaşam şartlarınız değişmemiş olur.

Saygılar...
Devlet memurlarını kasdetmedim...Askeri ücretle çalışan mağdur insanları kasdettim...Bir tarafta 10.000 TL maaş alan, bir tarafta 2500 TL maaş alan,bir yandan da askeri ücretle çalışan insanlar.

Bu şekilde olması iyi mi?

Son düzenleme:
-Neden bu kadar düşük ücretler mazaretler nelerdir ( Çünkü adam çok, niye daha fazla versin. Şark beyinli mantığı)

-Sigorta primleri neden düşük yatırırsınız ( Çünkü devlet göz yumuyor, kar kardır)

-Haftalık neden 45 saatten fazla çalıştırırsınız ( Çünkü az elemanla çok iş yapılması,devlet göz yumuyor, kimsede itiraz etmiyor )

sevgili öğretmen arkadaşım 10000 tl maaş alan insanla asgari ücret alanı aynı kefeye koyamassınız.asgari ücrete zam yapabilirsiniz o ayrı bir mesele sizde öğretmensiniz gurbet ellerde okudunuz bir yerlere gelmek için fedakarlıklar yaptınız. en güzel yıllarınız ders çalışmakla gecti. ama asgari üçret alan insan(istisnalar hariç) fazla bir emek sarf etmeyen kişilerdir diye düşünüyorum.yüksek maaş istiyorsa çok çalışmalı diye düşünüyorum ama iş gücü olarak değil beyin gücü. umarım yanlış anlaşılmamıştır.

sevgili öğretmen arkadaşım 10000 tl maaş alan insanla asgari ücret alanı aynı kefeye koyamassınız.asgari ücrete zam yapabilirsiniz o ayrı bir mesele sizde öğretmensiniz gurbet ellerde okudunuz bir yerlere gelmek için fedakarlıklar yaptınız. en güzel yıllarınız ders çalışmakla gecti. ama asgari üçret alan insan(istisnalar hariç) fazla bir emek sarf etmeyen kişilerdir diye düşünüyorum.yüksek maaş istiyorsa çok çalışmalı diye düşünüyorum ama iş gücü olarak değil beyin gücü. umarım yanlış anlaşılmamıştır.
10.000 TL civarında maaş alan milletvekilleri çok emek sarfederek o koltuğa geliyorlar..Haklısın..:DVay beee...Bu şekilde düşündüğüne inanamıyorum..Sana kesinlikle katılmıyorum..Ayrıca askeri ücretle çalışan çogunluk kısım fabrikalarda ne şartlarda çalışıyorlar üç kuruşa.. Muhakkak ki aynı maaşı alamazlar aralarında fark olmalı ama uçurum deil..Emek sarfetmemişse en ağır işte çalışsın ama hakkını da alamasın öyle mi?

Son düzenleme:
ben millet vekillerinden bahsetmedim bana kalsa onlara asgari ücreti bile vermem.hocam benim demek istediğimi anlatamadım.dünya düzeni böyle.bunun önüne gecemeyiz.bende fabrikalarda çalıştım.sizin görmediğiniz bir çok şeyi gördüm.kadının elleri donmuştu ürün ayıklamaktan imza atamadı kadıncagız.asgari ücret az kabul ediyorum.ama şuda bir gercek bir mühendis ile vb.benzeri normal bir işçi ile bir tutulmamalıdır.ben bunu anlatmaya çalıstım.

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri