İğne bacaklı spot ne çalışmaması

mentaemre

Üye
Herkese merhaba öncelikle. İki adet paralel bağlı iğne bacaklı halojen spot var elimde. 20watt 12v olan bu spotlara 12v 3 A lik bir transformatör bağladım. Çalışmadı. Tekli bağlayınca çalışıyor, önce birini sonra diğerini ekleyince de çalışıyor, fakat ikisi ayni anda bağliyken çalışmıyor. Yardımlarınız için şimdiden sağolun.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
12 volt 3 amper kaynak spms yani elektronik herhalde.Akım fazla geliyor korumaya geçiyor.Ya daha büyüğünü alın 5 amper gibi yada trafolu bir kaynak bulun.

Hiç mi kızarmıyor 2 si bağlıyken? 3A bildiğin gerçekte daha düşük olabilir, daha büyüğünü al.

12 volt 3 amper kaynak spms yani elektronik herhalde.Akım fazla geliyor korumaya geçiyor.Ya daha büyüğünü alın 5 amper gibi yada trafolu bir kaynak bulun.
Buraya dahil ettim, çünkü zamanım olmadığı için 220v halojen spot aldım direk.

Ama bu amper meselesini çözmem gerek. Daha fazlası zarar verir diye aklıma işlenmiş, hep tam karsilayanini almaya yöneliyorum.
Teşekkür ederim deniyeceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri