İçine çökük bass hoparlörü düzeltilirmi

kado000

Üye
Sa.Elimde 2 tane 16cm 4ohm 130w bass hoparlörü var.bunların bi tanesi resimde görüldüğü gibi içine çökük.yani normal hoplar gibi durmuyor.içine çökük duruyor buda bass vurunca iğrenç seslere neden oluyor.(galiba körüklerine deyiyor).bunu nasıl çözebilirim.her hangi bir şey yaparak eski haline getirilebilirmi.bi yardımcı olurmusunuz.şimdiden teşekkürler.

lbnly.jpg

Elektrik süpürgesi ile çek..

Süspansiyponlar Deforme olmuş ise bir elektronikçiye git değiştirsin

kadoo hastayım sana ve konularına :D 1incisi hani resim nerde resim falan yok 2. iğrenç ses nasıl çıkarıyo hayret :D 3.körüklere deymez :D ve cevabım 1 basın arlası vivalı ise ve mıknatıslar çıkıyosa cıkarıp iç kısımdan elinle ve ya başka bir şeyle düzeltebilirsin yok çıkmaz sabit dersen ki bilemem yapabilirmisin sıcak hava tabancası ile göbege yakmıyacak kadar sıcak hava üflet ama abartma malum ısınan hava genleşir saygılar...

İkinizede teşşekür ederim cevaplarınızı aldım fakat bi işe yaramadı.elektrik süpürgesi ile olmadı.joker kardeş (sanada ayrıca teşekkür ederim :DD) senin dediğinide yapamıyorum.sıcak hava tabancası yok.vidalı da deil.

joker körüklere değmez diyosunda neree değiyor ozaman bu :D sanki bir yere deyiyormuş gibi ses çıkartıyor.hani müzik çalarken elini koyarsınya aynı öyle kesin bir yere deyiyor.

şöle bir şey yapsam olurmu acaba
hoparlörü ters çevirip o körükler ile hoparlör arasına ağır birşey kosam yırtılmıcak şekilde.sonra onu bekletsem.eski düzenini alırmı.çünkü bana aldığım yer kargoda gelirken üst üste uzun süre koyulduğu için oldu dedi.bende aynen öyle yapsam olurmu ?

Sa.Elimde 2 tane 16cm 4ohm 130w bass hoparlörü var.bunların bi tanesi resimde görüldüğü gibi içine çökük.yani normal hoplar gibi durmuyor.içine çökük duruyor buda bass vurunca iğrenç seslere neden oluyor.(galiba körüklerine deyiyor).bunu nasıl çözebilirim.her hangi bir şey yaparak eski haline getirilebilirmi.bi yardımcı olurmusunuz.şimdiden teşekkürler.

lbnly.jpg

merhaba arkadaşım.
bu durumun iki sebebi olabilir,birincisi hoparlör dc voltaja veya aşırı yüklenmeye maruz kalmış olabilir.göbekte bulunan bobin hasar görmüş veya kavrulmuş olabilir.diğer tekiyle karşılaştırarak omajını ölçün.daha düşükse yanmıştır.aynıysa geriye ikinci ihtimal kalıyor.bobin ile kovan arasına bir cisim,özellikle demir tozu girmiş olabilir.bu durumda hoparlörün kone' sini dolayısıyla süspansiyonunu da sökmeniz gerekecektir.daha önce hop.tamiri yapmadıysanız bir tamirciye göstermenizde fayda var. kolay gelsin.

hakan çok teşşekür ederim.ama gene sorun var.omajları aynı.2.ciside hiç hop tamiri yapmadım.tamirciyede göndermek mantıksız şimdi adam 5 lira para alıcak en az.zaten hopu 6 tlye aldım.ben kendim yapamazmıyım.

not=hoptaki basıklığın nedeni hopların üst üste koyulmasıymış.aldığım yer öyle söyledi.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri