İçinde hem og dağıtımı yapılan hemde trafo olan kabinlere ne diyoruz?

ozerhan

Üye
içinde hem og dağıtımı yapılan hemde trafo olan kabinlere ne diyoruz.arkadaşlar kök diyor ama ben başka bi ismi olduğunu düşünüyorum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yeraltı kablo çıkışlılara: bina tipi trafo binası
havai hat çıkışlılara: kule tipi trafo binası diyoruz.

senin arkadaşların (benimde nevşehirdeki emekli büyüklerim) kule tipi trafo binalarına kök diyor.
kök = kesisci ölçü kabini
yani kök'e OG enerji girer ana baradan diğer kesicilerle diğer trafo kök v.s. dağılır ve enerji yoluna devam eder.

monoblok beton köşk'de denilir kök(kesici ölcü kabin) biraz eski bir kabin olup , eski tarz dagıtımın yapıldıgı merkezlerdir.Bunun yerine eni monoblok beton köşkleri yer almıştır.

Monoblok köşk diyoruz. Tiplerine göre de değişir mod 2 -3 -4-5-5b gibi

monoblok beton köşk diye bu hazır yapılara deniyor diye biliyorum. ve bunları sipariş veriyorsun içersine olması düşündüğünüz elemanlar (kesici,trafo hücresi,yük ayırıcılı, ve trafo bölümü) ona göre imal ediyorlar. sadece og oluyorsa kök olarak diyoruz. trafo'lu olursa monoblok beton köşk trafo ünitesi diyoruz.

mod tipi binaları yerinde inşa edilerek yapılıyor diye biliyorum.

Benim duyduklarım da bunlar
kök bina
köm bina
beton köşk
monoblok bina
modüler hücre

köm bina neymiş ilk defa duydum

Kesicili Ölçü Merkezi olabilir ...mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar