İçi ısınan aydınlatma direğininin içinden Kamera Kablosu Geçirme

Bir parkta aydınlatma direklerine kamera sistemi projesi çizilmiş ihaleye çıkmış, ben de kontrolörüm bu işte. Ip kamera sistemide cat6 kablolar direğin içinden boru ya da spiral içinde geçerek direğe montajlanacak kameraya gidecek. Bu direklerde 2 adet metal halide armatür var. 70w tanesi. Direğin içinden geçiyor bunların kabloları, ve balastları da içinde. Direğin içi çok sıcak oluyor balastlar ısındığından dolayı. Bu kabloların zarar görmemesi için ısıya dayanıklı, ısıyı absorbe ederek içindeki kabloya zarar gelmesini engelleyecek bir boru tipi önerebilir misiniz? Yer altından direğe kadar 32 lik boru içinden geliyor. Ordan sonra da böyle bir boru kullanmak gerekecek diye düşünüyorum. Direğin dışından geçirilmesini kabul etmediler çirkin olacak diye.

..direğin içindeki ısıyı bir şekilde yukarıya ve dışarı atma imkanı olabilir mi?

Direkler galvaniz olsun veya açık renkte olsun. Güneşte daha az ısınır.

Sıcak tank çevresinde Polyamid boru kullanıyoruz . işinizi görür sanıyorum

http://www.reksan.com.tr/Urunler.aspx?id=78

150 dereceye kadar ısı dayanımıyla bu borular işi halleder. Teşekkürler. Çevre ve şehircilik bakanlığında poz numarası yoktur büyük ihtimal ama özel pozla halledecez artık. Diğer arkadaşlara da teşşekürler.Isıya dışarı atma imkanı yok, direklerler galvaniz ztn ve lambalar gece yandığı için güneşin pek problem olacağını zannetmiyorum:D

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri