ütü de aşırı ısınma sorunu

3dimension

Üye
Arkadaşlar kolay gelsin şöyle bir sorum olacaktı evdeki ütü bozulmuşta ısıtmıyor içini açtım ve resimdeki işaretli yere bastırdığımda ısınmaya başladı fakat 10 15saniye içinde dehşet bir ısı oluştu bende biraz korktum açıkcası hemen fişi çektim,bu yere bastırdığımda ark yapıyor acaba yanlış bi şeymi yapıyorum size danışmak istedim yardımcı olursanız memnun olurum.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Termostat arızalı olabilir.Servisine baktırmanızda yarar var.

üstad bu termostadın arızalı olup olmadığı nasıl anlaşılır, yani her hangi bir yerinden ölçüm aletiyle kontrolü mümkünmüdür.

Ütü,ayarlamış olduğunuz ısıda devreden çıkmıyor ise,termostat arızalı demektir.Ölçü aleti
ile tesbit edilemez.Muhtemelen,özelliğini kaybetmiş.Serviste,yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

bana göre yapmış olduğunuz en büyük yanlış, çalışma sistemini bilmediğiniz ya da mesleğiniz dışında olduğunu düşündüğüm için tamicilerin bakması gerektiği bir durumu kendiniz evde deneyerek tamir yoluna başvurmanızdır. herkes elektrikli alet tamiri yapabiliyor olsa idi böyle bir mesleğe gerek kalmaz herkes kendi evinde tamiratnı yapardı... lütfen bu tarz durumlarda kendiniz içini açıp şurasına bastırsam nasıl çalışır ya da burasını ellesem ne olur gibi denemeler yapmayınız... unutmayınız ki tamirciye vermekten çekindiğiniz 10TL sizin hayatınızı geri almanıza yetmeyecektir...

saygılarımla...

termostatı degiştir yenisini tekarken altındaki pula dikkat et 0,5 gibi aralık olsun direk gövdeye silme degmesin termostatların kesmesi önemli ısıyı kontrol et orta ayarda tutup herşeyin bir ilki vardır başarılar

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri