üçlü prizden adaptörsüz microusb kablo beslemesini nasıl yapabilirim?

NazımMüh

Üye
Arkadaşlar elimde bir adet 3lü priz var. Ve adaptörsüz 5v bir cihaza nasıl güç verebilirim? Gücü bir tarafı microusb ile girişli kablo ile aktaracağım. cihazın yanmaması için neler yapabilirim?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Soru tam anlaşılmıyor?

Adaptörsüz derken hiç elektronik devre kullanmadan mı 5 volt çıkış almak istiyorsunuz yoksa direkt usb çıkışı olsun ben adaptör kullanmayayım ama içinde 5 volt çıkış veren bir devre olabilir mi demek istediniz?

Grup prizin bir gözünü iptal ederek oraya işinizi gören bir adaptörün devresini yerleştirebilirsiniz veya hiç uğraşmayıp aşağıdaki gibi bir ürün alabilirisiniz:

USB Grup priz

adaptörsüzden kastım içine kendim nasıl entegre edebilirim . normal usb adaptörün içini söküp 3 lü prize bağlantısını nasıl yapabilirim herhangi bir problem olurmu?
usb adaptör resmi :
pr_01_201047.jpg

adaptörsüzden kastım içine kendim nasıl entegre edebilirim . normal usb adaptörün içini söküp 3 lü prize bağlantısını nasıl yapabilirim herhangi bir problem olurmu?

daha kolay yolu varken niye zor olanı tercih ediyorsunuz ?
kaç adet usb 5 volt olacak ? olarak ( entegre ? )
fazla para vermek ve daha güvensiz yapmak ( montaj ) !!!

veya 3 lü priz size kalsın başka tarafta kullanırsınız .

https://www.bauhaus.com.tr/aydinlat...MIwqv-opv87wIVjp-yCh0KPQONEAQYCiABEgIetfD_BwE
usb adaptör resmi :
pr_01_201047.jpg

içini sökersiniz lehimle olur , ama riski artmak istiyorsanız tercih sizin ?

daha kolay yolu varken niye zor olanı tercih ediyorsunuz ?
kaç adet usb 5 volt olacak ? olarak ( entegre ? )
fazla para vermek ve daha güvensiz yapmak ( montaj ) !!!

veya 3 lü priz size kalsın başka tarafta kullanırsınız .

https://www.bauhaus.com.tr/aydinlat...MIwqv-opv87wIVjp-yCh0KPQONEAQYCiABEgIetfD_BwE

içini sökersiniz lehimle olur , ama riski artmak istiyorsanız tercih sizin ?
teşekkür ederim. dediğiniz mantıklı usb girişine kabloyu nasıl lehimleyebilirim bu konuda hiç bilgim yok

teşekkür ederim. dediğiniz mantıklı usb girişine kabloyu nasıl lehimleyebilirim bu konuda hiç bilgim yok

mantık kısmen doğru olmaz diyor !!! ,güvenli ürünler ( garantili belgeli vs gibi ) varken hazır .

yapmak istiyorsanız ( başardım demek için )

kolay gelsin demek isterdim !!!
videoya bak( nasıl yapıdığını ) ama görme ( yapma ) tavsiyemdir .

O yerlerde sürünen ne olduğu belli olmayan USB ye bilmemkac bin liralık telefonumu takmam.

Adaptörün iki parlak ucu var orayı parlak kısmın bittiği noktadan yankeski ile iki ucu da kırın ve aynı zamanda içinde kablo vardır onu da kesin. Bu, size kapağı açtığınızda devrenin takılı kalmamasını kolaylaştırır. Kapağı da bir şekilde devreye zarar vermeden açtığınızı varsayıyorum. Devreyi bir şekilde yalıtıp (etrafa değmemesi için) önce dışarıda iki kabloya prizden bir hat çekip deneyin ki çıkarırken bozmuş olmadığınızdan emin olun. Yalıtmanın en iyi yolu aklıma gelen ısınınca daralan makaron. Çalışırken ısınacağı için elektrik bandı pek güvenli olmayabilir. Yalıtım işinden sonra bunu prizi modifiye ederek yerleştirebilirsiniz. Tavsiye bir küçük anahtar da ekleyin yanına prizdeki canlı uca takın anahtarı (kontrol kaleminde ışık yakan kısım) Bu sayede şarj etmezken açık kalmaz ömrü uzun olur. Aşama aşama fotoğraf yüklerseniz daha da yardımcı oluruz. Güvenlik kısımlarına dikkat etmek şartı ile rahatlıkla yapabileceğiniz bir şey.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri