üç fazlı asenkron motorun kesik ve sürekli çalıştırılması

Size meslek lisesinde hiçbirşey gostermiyorlar mi yoksa sizmi öğrenmek için cabalamiyorsunuz. Bizim zamanimizda gosteriliyordu bunlar ama bizde biraz kendimizi zorluyorduk mantigi kavramak icin hazira kosmuyorduk. Buraya gelen öğrenciler genelde hazira kosan tipler. Ben eminim ki size yukarida @ibrahim1996 arkadaşın söylediği eşdeğer direnç durumundan bahsedilmiştir

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Şimdi, her seviyedeki öğrencilerin çoğu (her branşda) kendi bölümüner yazlıyor ama, okula kantin bölümünde devam edıyorlar.
Emin olun kantinde hic vakit gecirmiyorum ☺️ ve ön yargılı olmamanızı öneririm

Size meslek lisesinde hiçbirşey gostermiyorlar mi yoksa sizmi öğrenmek için cabalamiyorsunuz. Bizim zamanimizda gosteriliyordu bunlar ama bizde biraz kendimizi zorluyorduk mantigi kavramak icin hazira kosmuyorduk. Buraya gelen öğrenciler genelde hazira kosan tipler. Ben eminim ki size yukarida @ibrahim1996 arkadaşın söylediği eşdeğer direnç durumundan bahsedilmiştir
Gösteriyorlar ve dikkatlice dinleyip önemli bilgileri not alıyorum ama bu devreyi 3 ay önce yaptığım icin çalışma mantığını unuttum gerçekten

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Mesut Abi iyi de jog butonuna basıldığında M kontaktörü enerjilenir ve Mühürlemenin kontağı kapanır jog butonu tekrar kendini yukarı atacağından enerji jog üzerinden geçip kendini tamamlamaz mı?

Hatalı soru...
Soruda devre ve ifade hataları var.
İşlem basamakları madde 5: Start butonuna basınız ve motoru kesik çalıştırınız... Bu konumda motor sürekli çalışır.

İfade hatası:
Soru "... elimizi Jog butonundan çok hızlı çektiğimizde..."
Sorunun kısmen doğru şekli işlem basamakları madde 7'deki gibidir. "Jog butonuna çok hızlı basarak..." Püf noktası burası.. Zira elimizi çektiğimizde butonun konum değiştirme hızını dışarıdan etkilememiz Mesut beyin de belirttiği üzere mümkün değildir.
Bunların yanı sıra elle çok hızlı basabilme ve el çekilmediği sürece M kontaktörü düşmeden jog üzerinden devrenin çalışmaya devam etmesi sağlansa bile elimizi çektiğimizde Jog'un sabit düşme hızından ötürü motor duracaktır. Aksi takdirde "Jog kullanılan yerlerde konum değişikliklerinde devrelerin davranış şekli butonu bırakma hızına göre değişir" gibi bir mantık ortaya çıkar ki tümüyle yanlıştır.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri