örnek güç akişi

Güç AKışı

ben dosya'dan bişey anlamadım. içinde txt ve uzantısı m olan dosyalar vardı. açıklama yapabilirmisin

Bu tür paylaşımlar yapıldığında kaynağını söylemekte fayda var tabii (kaynak siz bile olsanız, bunu yazmalısınız kanaatimce) .Prof.Dr.Uğur Arifoğlu tarafından hazırlanmış Matlab dosyaları.Kendisinin güç sistemlerinin analizi üzerine güzel bir kitabı vardır ve bu programda verdiği örneği orada da ayrıntılı bir biçimde anlatıp adım adım çözmüştür.

Sayın ikayserili bu dosyaları yürütmek için MATLAB programına ihtiyacınız var. Bu program yoksa m dosyalarınının içeriğini görmek için NotDefteri vs uygulamaları kullanabilirsiniz

teşekkürler filiz hanım açıklamalar için.

Internette PowerWorld diye bir program var benim hocamın da arasında bulunduğu bir grup Amerikalı mühendisin yazmış olduğu bir program, güç akışları sistemleri oluşturmaya ve analiz etmede çok yardımcı oluyor. Google'da kolayca bulabileceğiniz ücretsiz sunulan bir program. Ihtiyacınız olabilir diye düşündüm.

ben programı indirdim fakat karakteristikleri yerleştirirken sıkıntı yaşıyorum. programın kullanımı hakkında biraz bilgilendirebilir misiniz??

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri