ölçü aleti tavsiyesi

fatih35

Üye
arkadaşlar bana özellikle ariston çamaşır makinalarının ısıtıcılarında bulunan şase kaçaklarını gösterecek ölçü aleti yani digital yada analog multimeter yada bu tür ölçümleri yapan aletin tam adı neyse bununla ilgili tavsiyelerde bulunabilirmisiniz acaba teşekkürler..

Protec 506 Multimetre.. Uzun süredir kullandığım ve sonuna kadar güvendiğim kaliteli bir alettir.

pr_01_1405.jpg

arkadaşım ilgine teşekkür ederim ancak bununla ilgili birkaç soru soracağım bu cihaz özellikle rezistans lardaki küçük sızıntıları gösterebiliyormu eminmisin bundan birde maddi olarak pahalı bir aletmi bu?

her hangi bir ölçü aletide işinizi görür profesyonel olması şart değil. Yeterki doğru kalibre edilmiş ölçü aleti olsun. Omaj kademesinde rezistans uçlarıyla gövde arasına bakarsanız sonuca ulaşırsınız.

Çok küçük kaçakları arıyorsan toprak megeri kullanmanı tavsiye ederim.

arkadaşım ilgine teşekkür ederim ancak bununla ilgili birkaç soru soracağım bu cihaz özellikle rezistans lardaki küçük sızıntıları gösterebiliyormu eminmisin bundan birde maddi olarak pahalı bir aletmi bu?

bahsettiğiniz her türlü sızıntıyı bulabilirsiniz. Fiat olarak biraz pahalıdır 170-200 tl arasında. Fakat çok kaliteli ve dayanıklıdır. sizin işinizi 30-40 tl lik multimetreler de görebilir.

arkadaşlar ariston çamaşır makinalarında resiztans gövde kaçağı az da olsa elektronik kartın sorun yaratmasına sebep oluyor o yüzden rezistans şase kaçaklarını bulabileceğim bir alet istiyorum bende şuan yeni aldığımn 50tl lik bir cihaz var ama bu kaçakları göstermiyor 30-40 tl lik cihazlarla bu kaçaklar bulunamaz diye düşünüyorum..

protec 506 ya güveniyorum :)

saol arkadaşım teşekkür ederim bu arada meslek nedir senin?

beyaz eşya teknisyeniyim uzun süre arçelikde çalıştım

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri