öğrenmek istiyorum

dmrenerji

Üye
pıc programlamayı öğrenmek istiyorum çok merağım var bilgi olarak sıfırım fakat elektrık altyapım var ne yapmalıyım nerden nasıl başlamalıyım yardımcı olursanız sevinirim tşk ederim.

PIC öğrenmekteki amacınız nedir? PIC sadece bir işlemcidir onunla neler yapmak istiyorsunuz?

öncelikler PİC öğrenmek istersen, zamanında bende senin gibi düşünmüştüm bir hocam bana önce temel elektronik malzemeleri öğrenmen gerekiyor demişti nedenini sorduğumda, yazılımı bir şekilde yazarsın ama picin çıkışlarını yükseltmek devreye sürmek bunları bilmen gerekiyor demişti. buyüzden eğer temel elektronik bilginiz yoksa önce bunları öğrenin, elektrik bilmeniz transistor tetiklemesini, traik tetiklemesini biliyorsunuz anlamına geliyorsa, o zaman altaş yayınlarının Pic programlamayla alakalı kitapları var, CCS C, Pic Basic Pro, JAL, Atmel, gibi kitaplarının örnek kodlarıda mevcut kodları incele hangisi sana aşina kolay geliyorsa ondan başla

once pıc'leri incele tüm donanımlarını öğren 16f628a 877a 18f452 gibi örneğin bunları iyi şekilde tanıdıkdan sonra c dilini ele al başla küçük küçük led yak söndür butonla led yak ama önce kesinlikle pıc leri tanı derim ben.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri