öğrenmek ıstıyorum

furkano

Üye
yetkılı servıslerde çalışan arkadaşların dedıklerine göre nofrost dolaplardakı ara bölme ısıtıcısı ölçümlere göre sağlam olsa bile özelliğiğni kaybediyormuş yani belirli bi süreden sonra değişmesi gereklıymiş varmı bole bişey hiç aklıma yatmadı ama:D öğrenmek lazım

Valla bana göre o yerli dolapların kalitesizliğinden kaynaklanıyor. Evimdeki Kore malı Samsung 14 seneyi devirdi 14 sene önce nasılsa halen aynı şekilde çalışıyor evde. Hiçbir problem yaşamadım. Arçelik, Vestel, Profilo olsaydı çoktan hurdaya ayrılmıştı. Bloklanma arızası yerli dolapların klasik sorunudur. Çaresi ise her ürünü iyi yapanından almak. Bana göre en iyi buzdolaplarını Amerika ve uzakdoğu üretiyor. Yani Amana, White Westinghouse, General Electric Samsung, Sharp, LG, Electrolux (İsviçre ve Avustralya olsa da iyi) gibi mesela. Bu ürünler sanılanın aksine yerli dolaplardan daha ucuz üstelik.

yetkılı servıslerde çalışan arkadaşların dedıklerine göre nofrost dolaplardakı ara bölme ısıtıcısı ölçümlere göre sağlam olsa bile özelliğiğni kaybediyormuş yani belirli bi süreden sonra değişmesi gereklıymiş varmı bole bişey hiç aklıma yatmadı ama:D öğrenmek lazım

Yok öyle birşey. Kalitesiz marka,kalitesiz malzemedir.

Arkadaşım asıl sorun 1) robot montajdan kaynaklanıyor
2) soketlerin kalitesizliginden .
3) rezinstanslardan
Eger soketler rutubetli ortamdan çıkarılırsa sorunların % 30-35 şi ortadan kalkar rezinstanslar nikel çelik alaşımlı , krom nikel olsa uygun degerlerde olsa rezinstans sorunuda olmaz aslında her problemin çözümü var imalat maliyetlerinden kaçılıyor nasılsa garanti süresini aşaçak kadar çalışır mantıgı .
Servis müdürleride garantisi bitmiş tüm resinztasların yeni tipe çevirmesi emrini veriyor teknisyenin yapacagı birşey kalmıyor .
Yukarı tükürse bıyık aşagı tükürse sakal .Teknisyende sakal (prim) peşinde, malı kötülemeden sakala tükürüyor.

servisteki arkadas çok basit bir cevap vermiş

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri