çok sessiz bulaşık makinaları

furkano

Üye
arkadaşlar bir şey sormak istiyorum bu sessiz çalışan bulaşık makinalarının diğerlerinden farkı ses açısından soruyorum sadece izaallsyonlarımı yoksa başka şeylerde varmı herkese kolay gelsin :D

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum bu sessiz çalışan bulaşık makinalarının diğerlerinden farkı ses açısından soruyorum sadece izaallsyonlarımı yoksa başka şeylerde varmı herkese kolay gelsin :D

Sessizlik izalasyona bağlıdır.Tabii ki dizayn degişiklikleride yapılmıştır .

Bulaşık makinalarındaki ana ses suyun kuvvetlice kazan gövdesine çarpma sesidir pervane su yönlendiricileri eski versiyonlarda suyun taziki ile döndürülmesi amacı ile yanlış yönlendirildigi anlaşılmış ve şimdiki S şeklindeki pervaneler kullanılmıştır.

Bu pervaneler sayesin de su sadece yıkanılması istenilen kap kaçagın, bardagın direk üstüne yönlendirilmiştir.

Bu da dış gövdeye basınçla su püskürtülmediginden krom saçın titreşimler yapma şansını minumuma düşürmüştür.

Yıkama esnasındaki ses Ali ustamın dediği gibi ses izolasyonu ve püskürtme elemanlarının tasarımı ile düzenlenir.

Bunun yanında Bosch'un son serisi olan Active Water serisi bulaşık makinelerinde su boşaltma esnasında boşaltılacak su biter bitmez pompa devreden çıkarılıyor, böylece pompanın boşken yaptığı uğultu da kesilmiş oluyor.

çok teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri