çivili kış lastiği.

kesmez

Profesyonel Üye
https://lastik.rezulteo.com.tr/uzma...eri/civili-lastiklerle-ilgili-merak-edilenler
Bizde bilinip fakat az kullanılmasına rağmen çivili lastik kar ve buzda çok etkilidir. öyleki kar yağarken ekip minibüsümüzle bolu dağı bakımevine zincirsiz, çivili lastikle çıkabilmiştik. kar ve buz olmayan yollarda da kullanabilirsiniz. 120 km/saat hızı geçmeden.
satın aldığımızda üzerinde çiviler yoktu. fakat çivi yerleri vardı. 10 dakikada her tekere yaklaşık 100 çivi taktılar. isterseniz yazın çivileri çıkarıp ta kullanabilirsiniz. fakat tekrar çivi takamazsınız.
not: bizim çivili lastik bu marka değildi.

Son düzenleme:
Bursa’da Uludağ’a çıkan taksiciler tarafından tercih edilir. Herkesin sağa çekip zincir taktığı yerde dağa pıtır pıtır çıkarlar. 1 takım lastik ne kadar kullanılır bilmiyorum ama tek sezon kullanılıp çöpe atılsa bile hakkını fazlası ile veriyor.

Pramız olsada Quattro alsak

Çivili lastik ciddi gürültü yapıyor. Ben sadece kazakistan ve rusyada gördüm düzenli kullanıldığını. TR gibi kışı az olan ülkelerde bence gereksiz. Kaliteli kış lastiği yeterli. Üç beş gün çıkmayıveririz trafiğe.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri