çift terimli tarife grubunda güç aşım tablosu yardımı

can5555

Üye
merhaba arkadaşlar sizden bir ricam mevcut.Fabrikamız çift terimli tarife grubuna geçti.Güç aşım hesaplamak için excel tablo yapmam lazım yada sizlerde var ise kullanmam lazım.Kısaca güç aşım takip tablosu lazım.Yardım edermisiniz?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Şunu demek istiyorum.Günlük olarak takip edeceğim ve excelde yazıp takip edebileceğim bir tablo oluşturmak istiyorum.Takip amaçlı.Bunu formül şeklinde nasıl yaparız

1.6.0 X ÇARPAN > SÖZLEŞME GÜCÜ şeklinde bir formüllü tablo yapıp,çıkışı kırmızı
renklendirirseniz olur.Buna yardımcı olacak arkadaş çıkabilir.Tabiki,hergün 1.6.0 değerinin
okunup tabloya girilmesi gerekecek.

1.6.0 X ÇARPAN > SÖZLEŞME GÜCÜ şeklinde bir formüllü tablo yapıp,çıkışı kırmızı
renklendirirseniz olur.Buna yardımcı olacak arkadaş çıkabilir.Tabiki,hergün 1.6.0 değerinin
okunup tabloya girilmesi gerekecek.

Sami Bey bilgilendirme için öncelikle çok teşekkür ederim.Bazı şeyler oturmaya başladı.Tek aklıma takılan kısım şu 1.6.0 X ÇARPAN > SÖZLEŞME GÜCÜ demişsiniz.Burada günlük bakılacağı için sözleşme gücü/30 gün mü olmalı yoksa direk sözleşme gücümü olmalı.formül tablosu yaparken dikkat etmemiz gereken başka argümanlarda mevcutmu.

arkadaşlar sözleşme gücü bir firmanın günlük çekeceği max.gücümü ifade eder.Cezaya girmesi için %10 unu sözleşme gücünün geçmesimi gerekir?
Başka bir başlıkta demantmetre dönüştürme oranından bahsedilmiş internette bir anlatımına rastlamadım.
Bu konuda Sami Bey gibi destek olacak birileri varmıdır.Tek amacım çift terimli tarifeye geçen fabrikanın güç aşımı yapıp yapmadığını günlük olarak takip etmek.1.6.0*çarpan>sözleşme gücü yeterlimidir.Bu bilgilerin dısında ekstra excel tablosuna bir seyler eklemeye gerek varmıdır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar tekrar merhaba fabrikada güç aşımı ile ilgili 1.6.0 x çarpan 》 sözleşme gücü şeklinde günlük olarak güç aşımı yapıp yapmadığını kontrol etmek istedik 30 gün boyunca her gün 1.6.0 'daki değeri formüle yazdım aradaki farkıda epdk nin sitesindeki güç asım bedeli ile çarptım ve günlük olarak 30 gün boyunca topladım ama yanlış sonuç cikti benim hesap ile FATURA hesabı tutmamakta.ben doğrumu yapıyorum yanlışım varsa nerede
Günlük okumak şartiyle tekrar merhaba fabrikada güç aşımı ile ilgili 1.6.0 x çarpan 》 sözleşme gücü şeklinde günlük olarak güç aşımı yapıp yapmadığını kontrol etmek istedik 30 gün boyunca her gün 1.6.0 'daki değeri formüle yazdım aradaki farkıda epdk nin sitesindeki güç asım bedeli ile çarptım ve günlük olarak 30 gün boyunca topladım ama yanlış sonuç cikti benim hesap ile FATURA hesabı tutmamakta.ben doğrumu yapıyorum yanlışım varsa nerede

Güç aşım bedeli sabittir.Ay sonundaki 1.6.0 değeri ne ise,hesaplama onun üzerinden yapılır.30 günle ilgisi yoktur.Güç aşımının 3 ay üstüste ( yanılmıyorsam ) olması halinde,tedarikçi,sözleşmenin o güç üzerinden ye-
nilenmesini şart koşar.Böyle bir durum varsa,cezalı ödeme yapmak yerine,sözleşmeyi yenilemekte yarar var.

Güç aşım bedeli sabittir.Ay sonundaki 1.6.0 değeri ne ise,hesaplama onun üzerinden yapılır.30 günle ilgisi yoktur.Güç aşımının 3 ay üstüste ( yanılmıyorsam ) olması halinde,tedarikçi,sözleşmenin o güç üzerinden ye-
nilenmesini şart koşar.Böyle bir durum varsa,cezalı ödeme yapmak yerine,sözleşmeyi yenilemekte yarar var.
Sami bey günlük takip için bana formül vermiştiniz o şekilde takip etmeye çalıştım günlük takip yapma şansım yokmu ?gün kontrol etmek istiyoruz nasıl bir yol izlemeliyiz.sizin formülde 1.6.0 x carpan>sözleşme gücü ile günlük takip edebilirsiniz demiştiniz.bana tavsiyeniz nedir

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri