çift spindle cnc (yardım)

öncelikle selamlar
CNC DELİK MAKİNASI VE İŞLEME MERKEZİ - YouTube
link te verdiğim cnc router da 1 den fazla spindle motor bulunmakta benim yapmak istediğim cnc de 1 adet plazma mekanize torcu ve 1 adet de spindle olacak sebebi ise ben bir vinç üreticisiyim aşağıdaki resimde üretmeyi düşündüğümüz parça var büyük olan iki delik plazma torcu ile küçük delikler daha hassas olması gerektiği için matkap ucu ile delinmesi gerekiyor yukarıdaki video daki cnc benim istediğime çok benziyor
başlık.JPG
cnc hakkında bilgim ise makina müh. 3 sınıf öğrencisiyim mekanik bilgim sağlamdır. meslek lisesi elektrik-elektronik mezunuyum temel düzeyde mach3 ve arduino(pıc benzeri açık kaynaklı geliştirme platformu) biliyorum
yukarıdaki anlatmaya çalıştığım sistem hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim
bu sistemi nasıl yaparım
mach3 ayarları nasıl olur
bu sistem için g code çıkartırken nelere dikkat etmeliyim
şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum
http://www.youtube.com/watch?v=eN672rR3qJc

Makmüh 3 e nasıl gelebildin ? pek inanasım gelmedi.
Mühendislik öğrencileri araştırma yapmasınıda gözlem yapmasınıda iyi bilir.
Ayrıca keşfedilmiş şeyler için sadece okuması gerektiğini bilir.

Adam yerine konulmak için önce adam yerine koymalısın.
Sadece mach3 için bile 100 (yazı ile yüz) sayfadan fazla yazmış ve güçlükle elde ettikleri tecrübelerini bilgilerini paylaşmışlar , okudun mu ?
Sanmıyorum , zahmet olurdu tabii koskoca makmüh adayı keriz mi vakit harcasın sor soruyu sazanlar atlar..

Makmüh 3 e nasıl gelebildin ? pek inanasım gelmedi.
Mühendislik öğrencileri araştırma yapmasınıda gözlem yapmasınıda iyi bilir.
Ayrıca keşfedilmiş şeyler için sadece okuması gerektiğini bilir.

Adam yerine konulmak için önce adam yerine koymalısın.
Sadece mach3 için bile 100 (yazı ile yüz) sayfadan fazla yazmış ve güçlükle elde ettikleri tecrübelerini bilgilerini paylaşmışlar , okudun mu ?
Sanmıyorum , zahmet olurdu tabii koskoca makmüh adayı keriz mi vakit harcasın sor soruyu sazanlar atlar..
böyle artistlik vari vaatler yapacaksanız benim değerli vaktimi harcamayın benim istediğim sadece yardımsever bir insanın gelip yardım eymesi idi gerekirse ücret karşılığında simdi sizin tabirinizle sazanlar ücreti duyunca atlarlar
şunu da belitmek isterim ben sadece makina mühendisliği öğrencisiyim ne elektronik ne elektrik ne bilgisayar ne yazılım bubun için değerli vaktimi harcayamam sizin gibi yardımım dokunmayacaksa boş boş yazılar yazarak vakit öldürmen
zaman kaybetmektense para kaybetmeyi yeğlerim
ama müh konusunda ise elimden gelmeyecek iş yoktur sen yeterki yardım iste bizim amacımızın para değil insanlık olması lazım

şunu unutmuşum senin 3 sınıf makmüh dediğin adam daha 3. sınıfta iken kendi şirketini kurmuştur
merek edenler için vinç üretimi yapıyorum

Beni yanıltmadın .

Fuzûlî - Vikipedi

Meşhur dizeleri :

Mey biter saki kalır
Her renk solar haki kalır
Diploma insanın cehlini alsa da
Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır..

FUZULİ

başkalarını eleştirmeden önce kendine bak insan gibi yardım istedik yaptığın terbiyesizliğe bak

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri