çift hdd'li laptop

el_emek

Katılımcı Üye
böyle bir cihaz geçti elime. asus marka x71sl model. daha önce çok laptop kurcaladım ama çift sata soketli olana ilk defa rastladım. bu cihaza sahip olupta ikinci sata soketinin faydasını gören var mı?

Asus'un özellikle 17" oyuncu serilerinde çok bulunan bir sistemdi.Şimdilerde M2 bağlantı çıkınca iki tane 2.5" yuvaya gerek kalmadı.

Artık birinci yuvaya SSD takılıp İkinci yuva genellikle depolama olarak kullanılıyor.Oyun meraklıları çok fazla oyun yükledikleri için yada arşiv için bir yer lazımsa faydalı oluyor onun haricinde bir faydası yok ikinci yuvanın.

hmm bu sata portlarının primary-secondary özelliği de yok galiba. hdd'yi söküp diğer porta taktım normal şekilde açıldı hiç sorun çıkarmadan.

hmm bu sata portlarının primary-secondary özelliği de yok galiba. hdd'yi söküp diğer porta taktım normal şekilde açıldı hiç sorun çıkarmadan.

Bunun için iki tane takmanız gerek.Bir tane takınca sistem zaten otamatik bulduğuna yöneliyor.İki tane olunca da (Raid yapmazsanız) Windows hangisinde kurulursa sistem oradan başlamak zorunda kalıyor zaten.

Biostan yada boot tuşundan ikinci hard diskten de başlatmayı seçersiniz ama sistem açılmayacağı için bir sonrakine atlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri