çift devirli motorda ileri geri siviçle çalıştırma

adige6

Üye
arkadaşlar 2,4 kw ve 1,5 kw 1500 ve 750 çift devirli motora ileri geri yol vermek istiyorum.ancak bunu swiçle yapmak istiyorum.bunun kumanda şeması elinde olan varmı.motor yüksek devirle başlayacak sonra swiçe değince düşük devire geçecek daha sonra emniyet swicinde duracak.aynı şeyi ters yöndede yapacak.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar 2,4 kw ve 1,5 kw 1500 ve 750 çift devirli motora ileri geri yol vermek istiyorum.ancak bunu swiçle yapmak istiyorum.bunun kumanda şeması elinde olan varmı.motor yüksek devirle başlayacak sonra swiçe değince düşük devire geçecek daha sonra emniyet swicinde duracak.aynı şeyi ters yöndede yapacak.

hurfy.jpg

Sn. adige6 sanırım motoru tek yönde çift devir çalıştırmayı biliyorsunuz...
Bildiğinizi var sayarak; Mevcut kontaktörlerden önce bir birine paralel bağlı ancak girişte birinin faz sırası değişen iki kontaktör bağlayın (bunların arasında elektriksel kilitleme yapmayı unutmayın) swchlerle gerekli kontrolü yaparsanız olur....

husnw.jpg

elektrıksel kilitlemeyı atlamısım

sağolun ertek68 ve mustafacamcı arkadaşlarım ben bunları bi denicem çalışırsa yine burda yayınlarım eywallah

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri