çevre aydınlatma fotosel rölesi hakkında

bağlantıyı gün ışığında yani aydınlık ortamda yaptın peki fotoseli güzel kapatabildin mi?güzelce siyah bir bez veya poşetle sarıp öğretmen arkadşımızın söylediği gibi 1 dk. bekledin mi?eğer hepsini yaptıysan devrenin sigortası veya nötr hattı çalışıyor mu?
kontaktör bağlantıların yanlış kontaktörün A2 bobini nötre bağlayacaksın 2 numaralı uca faz girip 3 numaralı ucu kontaktörün A1 kontağına gireceksin sana gönderdiğim resmi incelesene orada da gösteriyor bağlantıyı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Geç olsun da güç olmasın değerli ustam. Bizim sınıfların bazılarında bu sistem var. Sınıf içinde bir sigorta bir fotosel role bir de kontaktör. Pencere yanında lambanın üstünde de fotosel göz koymuşlar. Oradan hatırlıyorum.

Bırakın şu gözlü eski model fotoselleri astronomik zaman saatleri kullanın ;)

Yok araba farı geldi, yok ışık aldı, yok kirlendi, yok kablosu temas etmemiş, yok...
Daha önceden de dedim işi bir kere yaparsın tam yaparsın geri dönmezsin. Arıza için her geri dönüş ekstra maaliyettir. En ekonomik iş en kaliteli iştir.

Sakıp Sabancı'nın sözüydü bildiğim kadarıyla. Mekanı cennet olsun.

Yok araba farı geldi, yok ışık aldı, yok kirlendi, yok kablosu temas etmemiş, yok...
Daha önceden de dedim işi bir kere yaparsın tam yaparsın geri dönmezsin. Arıza için her geri dönüş ekstra maaliyettir. En ekonomik iş en kaliteli iştir.
Öyle diyorsanız öyledir Sn. @YaşlıUzman. Sen ne dedin de kabUl etmedik?:p

Onun sözümüydü bilmiyorum hocam. Ama güzel söz. Allah rahmet eylesin.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri