çamlıcadan analog tv yayınları bitti mi

el_emek

Katılımcı Üye
daha düne kadar dandik bir tv üstü antenle birkaç tane kanalı izleyebiliyordum çamlıcaya yakın olduğumdan dolayı.ama bugün fox tv ve trt kanalları haricinde hiç bişey izleyemiyorum.dmax ,tlc, habertürk, star,shov hepsi kaybolmuş. sizde de durum aynı mı?

o haberi ben de okumuştum ama bitarafı yaparken bi tarafı bozacaklarına ihtimal vermemiştim doğrusu.
sony kdl-32bx300 televizyona scart ile receiver bağlantısı yaptım ama uydu yayınlarını alamıyorum.alışamadım sony'nin menüsüne . yeni konu mu açsam yoksa burdan mı devam etsem acaba.

Son düzenleme:
o haberi ben de okumuştum ama bitarafı yaparken bi tarafı bozacaklarına ihtimal vermemiştim doğrusu.
sony kdl-32bx300 televizyona scart ile receiver bağlantısı yaptım ama uydu yayınlarını alamıyorum.alışamadım sony'nin menüsüne . yeni konu mu açsam yoksa burdan mı devam etsem acaba.
Scart ile yapılan bağlantılarda TV, bağlantıyı algılayıp otomatik olarak AV çıkışını aktif eder.
Bu aşamada TV'de source çıkışı seçmenize, menü ile uğraşmanıza gerek kalmadan uydu yayını için gerekli dış aparatlar (çanak ayarı + lnb ayarı, uygun kablo) sinyali receiver'a kadar getiriyorsa, receiver sağlamsa, TV scart devresi sağlamsa yayın almanız gerekir.

receiver ve scart kablosunun sorunsuz olduğundan eminim. çünkü 2gün öncesine kadar benim 10 senelik beko tv'de sorunsuz çalışıyordu. bu tv arızalanınca idareten bir sony tv buldum 2tane scart girişi var her ikisinde de çalışmadı receiver. başka bir çözüm yoluna bakacağız artık.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri