çamaşır makinesi su almaya geçmiyor

sayın arkadaşlar

çamaşır makinemiz su almaya başlamıyor, bir süre sonra tekrar çalıştırıyoruz, bir kaç denemeden sonra su almaya başlıyor ama suyu geri boşaltıyor. Makinenin beyni değişti ama sorun çözülmedi, bir çalışıyor bir çalışmıyor. Bunun çözümü var mı? Markası BEKO D7101 E

ayrıca makine en son H7 diye bir hata kodu verdi, bu nedir?

Su giriş valfi mekanik tutukluluk yapıyor olabilir...Su alma işlemine geçtiğinde valfe gelen besleyi ölç...

evet arkadaşın dediği gibi valflere bakın herhalde 2 valf var benim bildiğim birda bu kazanlarda belli bi su miktarınıoldıktan sonra beyne bi sinyal gönderen bişey olması lazım tam bilmiorum ama şamandıra gibidir diorum şu seviyesini biliren kaznada su yaksa beyne su yak olarak bildirme ve valflerin devreye geçirilmesi

şurdan biliorum bizim makinennin tamirini hep ben yaparım
geçenlerde sıkma yapmaşım balkonda tamir ederken su tesisatı olmadıpından kendim koymak zorunda kaldım suyu möakine çalışır vaziyetteyken valfler suyu almak için çalışıorlar ve suyu almadıkça makine çalışmıyor belli bi su doldurmadan sonra bi sensör yada şamandıra deyim suyu belli seviyede valfleri kapatıyor tabikide beyindeki yardımla galiba ondan sonra makine çalışıor

yani anlıyacağınız böyle bişey olduğunu tahmin ediyorum içinde o parça ağrızalanmıştır diorum galiba

su seviye anahtarı kablo soketi gevşek. bu soketin içini sıkıştırın yeniden takın düzelecektir. ürün su seviye sensör hatası veriyor

Arçelik 2200 ü bilen bilir, yıllar önceydi, aynı şekilde bir arıza için uğraşmıştım ve hiç ummadığım sebep; rezistansa ait röle arızalanmış ve yansıması da kısa süre su alıp sonra pompanın devreye girmesi şeklindeymiş! :) o da şu şekilde oluyormuş; ilk bikaç sn devreye giren ön yıkama ventili devreden çıkıp ana yıkama ventiline gelince sıra, termostat devreye sokulmamışsa ana yıkama soğuk su ventili sorunsuzca devreye giriyor, ama sıcak su tercih edilmişse röledeki problem otomatik olarak pompayı devreye sokarak sistemi durdurmuş oluyor. Mekanik bir makinede böyle bir durum çok hoşuma gitmişti; Röleyi değiştirince sorun çözülmüştü. Tabi bu yıllar önceydi, artık durumlar çok farklı...

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri