çamaşır makinası motor ve elektrik kaçağı

Arkadaşlar bende aeg lavamat 800 model çamaşır makinası var
makinamın iki sorunu var
1:makinanın rezistansı su ısıtırken yani devredeyken makinanın gövdesine elektrik veriyor ve sigorta atıyor mecburen tehlikeli olsada topraksız prizde kullanıyorum
2:makinamım motoru tek yöne dönüyor sadece sağa doğru yıkama yapıyor sola döneceği zaman motor bağırıyor inneme sesigeliyor sanki sıkışıyor gibi ama her hangi bir sıkışma yok kazan elle normal sağa sola dönüyor
yardımcı olursasız çok memnun olurum
şimdiden teşekkür ediyorum

makinamın iki sorunu var
1:makinanın rezistansı su ısıtırken yani devredeyken makinanın gövdesine elektrik veriyor ve sigorta atıyor mecburen tehlikeli olsada topraksız prizde kullanıyorum
2:makinamım motoru tek yöne dönüyor sadece sağa doğru yıkama yapıyor sola döneceği zaman motor bağırıyor inneme sesigeliyor sanki sıkışıyor gibi ama her hangi bir sıkışma yok kazan elle normal sağa sola dönüyor

beyin kontaklarından biri aşırı akımdan kaynamış kontak lar enversör yapmasına müsade etmiyor kaynayan taraf normal dönüyor ters yöndeki kontak kurtulamadıgından inleme yapıyor
ilk sorunda rezinstans delinmiş degiştirirsen topraklı prizde kulan.önce güvenlik !

makinamın iki sorunu var

1.Isitici arizali ola bilir.Deyisdirib topraklama yap .sorunun cozulur
2.Ana kartda mator rolelerini kontrol et.Arizali ola bilir
Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,154
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee