Üzerinde 20 veya 30 Adet Input Olan Cihaz Aramaktayım

eguzel

Üye
Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin;
Arkadaşlar müşterimin benden isteği fabrikadasında 300 adet x makinesi var bunların anlık olarak çalışıyor veya duruyor bilgisini online olarak görmek istiyor

o yüzden bana her 1 cihaz üzerinde 20 veya 30 adet input olan ve tcp/ıp yada 422 den haberleşen cihaz aramaktayım aradığım özellik her inputun kendi adresi olacak ben bu inputları yazmış olduğum kodlarla isimlendirip hangi inputtan ne bilgi geldi öğrenmek istiyorum örn:A makinesi 5 nolu inputu kullanacak yazılımda ben ona göre tanımlayacam bu şeklde.Bir diğer aradığım özellik ise cihazın üzerinden 12 veya 24 volt elektirik akımı çıkacak ben bu elektrik akımını A makinesinin kuru kontağından dolaştırıp tekrar benim cihazıma gelmesini istiyorum ve input değirinin (0) yada (1) olduğunu yazmış olduğum yazılımla okumam gerekiyor bu bilgilerin bana online gelmesi geliyor bazı makinelrde dakikalık bilgi toplayıp onu paket halinde gönderiyor böle olmaması gerek şimdiden herkese yardımları için teşekkür ediyorum hayırlı işler bol kazançlar. Emre Güzel

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar

İstediğiniz input ve output ları ekleyeceğiniz bir çok PLC mevcut. Komplike olarak üzerinde o kadar giriş çıkışı bulundurmaz ama modüllerle genişletebilirsin. Siemens S71200 incele istersen. Bilgileri müşterine ne şekilde ulaştıracaksın. Buda önemli eğer PC den izleteceksen sana WAGO PLC tavsiye ederim.

Merhaba;

Üzerinde yerleşik 24 DI, 16 DO ve 2AI bulunan ekranı üzerinde (HMI+PLC+I/O) Horner ürünlerini inceleyebilirsiniz, her türlü soru ve yorumlarınızı beklerim. Detaylar için Horner-Apg internet sayfasını ekliyorum;

"XLt" Series OCS Controllers|Operator Interface

bu 300 adet x makinasının üzerindeki plc ler ne marka

tezgahlara bağlanan doruk otm sistemleri var onları tavsiye ederim ayrıca tezgahla ilgili tüm detaylarıda alabilirsin hangi parça kaç baskı kim çalışıyo ne kadar basmış kaç tane kalmış falan gibi sadece tezgahın otm olması koşulunna bağlı o kadar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri