Ütü bir yılda kaç tl enerji yakar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beyler neyi bulmaya çalışıyorsunuz anlamadım? Adı üstünde yazıyor kwh. Saati belli, kw nerede bilmeden nasıl çözeceksiniz ki? Gücü lazım yani...:confused:

sorunun cevabı o işte. Ütünün çektiği akımı ya da gücü bilmeden, bu hesaplama yapılamaz.

yok arkadaşım öylesine açmadım fabrikanın birisi elektrikçi alımı için sınav yapıyor,daha önceki sınavda sordukları sorulardan biri bu bende senin gibi akımı bilmediğimden dolayı sadece soruya bakmakla yetindim.cevap bulamadığımdan açtım.sadece ütünün kullanım saatini değiştirdim.sorunun tamamını istersen oda şu şekilde:

Bir evde haftada 12 saat ütü kullanılmaktadır.Ütü 220v.Elektrik KWh tarifesi 120.000 tl olduğuna göre ütünün yıllık sarfitı kaç liradır?

1:BU SORUYU HAZIRLAYAN
2:SINAVDA SORAN
3:SINAVDA BU SORUYA CEVAP VEREN
4:BU CEVABA GÖRE DE İŞÇİ ALAN KİŞİLERİ TEEEK TEEEKK KUTLUYORUM......:eek:

Arkadaşlar bugün sınavına girdim.Bize sordukları şöyleydi.Ütüyü 2200W olarak verdiler.ve cevapladım.Sınavdan sonra başlıktaki soruyu sorduğumda cevap aynen şu oldu:Sazanları bulmak için.:)Nedeyim şimdi bu cevaba gülermisin ağlarmısın.

Arkadaşlar bugün sınavına girdim.Bize sordukları şöyleydi.Ütüyü 2200W olarak verdiler.ve cevapladım.Sınavdan sonra başlıktaki soruyu sorduğumda cevap aynen şu oldu:Sazanları bulmak için.:)Nedeyim şimdi bu cevaba gülermisin ağlarmısın.

demiştim sana deni kardeş...yanıltmak için die:))

cihazın etiketinde cihazın watt ı yazar onu yazarsanız bu işin içinden çıkarız

Konu Çözüme ulaştıgından kapatılmıştır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri