Üstatlar Bina Elektriği Hakkında Yardım!

plasebolca

Üye
iyigünler arkadaşlar, bir sorunumuz var nereden başlıyacağımı bilmiyorum ama en kısa şekliyle yazmaya çalışıcam;

şimdi 2 kez klima teknik servisi geldi ve 2 kez ölçüm yaptılar, ikisinde de elektiriğiniz çok zayıf siz bu Klimayı kullanmayın dediler yoksa ne motor kalır ne klima dediler(klima açıkken prizden ölçümde 165Volt gösterdi voltmetre), Bina Gofle Sigortasımı ne varmış sizinki zayıfdadır onu güçlü olanla değiştirin dendi ama şimdi ben böyle giz başka komşu öyle gizli kapaklı değiştirirse bu iişin sonu nereye gider(mutlaka değiştiren olmuştur..)

şimdi bizim zayıf hatta olduğu için 1 ufo yakmayla yada 1 klima yakmayla (asla aynı anda çalıştırmayız ve gündüz çalıştırmayız) 320 lira Elektirik faturası geldi, bu ayda 350 gelecek gibi.. Üşüyoruz ama zayıf hat yüzünden gereksiz fazla elektrik ödüyoruz.

Asıl sormak istediğim o gofle sigortası(bununda ismini gerçekten merak ediyorum, kilmacı gofle dedi:confused:) biri zayıf hat diğer güçlü hat niye olsun? değiştirilemez mi? en azından her kez eşit ve adil olur.. çünkü 10 daire ve 5i bir tarafta 5i bir tarafta, bir taraf az elektrik öderken diğerlerinin fazla ödemesi hiç adil değil:S

bu bina sigorta mevzusu konusunda beni bilgilendirebilirmisiniz ? Tamda Apartman Yöneticisi iken bu işe son vermek istiyoruz...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ilk önce onun ismi kofre . dairelerin yerini değiştirdiğinizde bu sefer diğer daireler düşük elektrik kullanacak sizin çektiğiniz sıkıntıları onlar çekecek veya düşük olan fazdaki daireleri diğer iki faza bağladığınızda iki faza aşırı yüklenme olacağından yine gerilim düşümü yaşayacaksınız. ilk önce bulunduğunuz yerdeki elktrik dağıtım kurumuna başvurun maduriyetinizi iletin sonuçta bu işten onlar sorumludur bu sorunu onlar çözecektir. onlar bir çözüm üretmez ise bir regülatör bağlamanız gerekir.....

bende bizim yaşadığımızı başkası yaşamasın diye bir çözüm arıyorum, bir elektirikçi ile yer değiştirmek kolay yol...

klimacı tedaş ilgilenmez dedi ama gidip şikayet bulunurum nekadar ümidim olmasada.

Regülatörün gerilimi sabitlediğini biliyorum ama bütün dairelere nasıl denk gerilimleri gönderebilecek ki ? Yada siz Regülatörü dairenize takın demek mi istiyorsunuz ?? Ozaman ilk cümleden fail oldum :D
Ozaman tedaş yada kofre sigortalarla uğraşmadan biz regülatör mi taksak :confused:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri