Üst komşudan su kaçağı

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Ustalarım üst komşu banyoyu kullandıgında bize su akıtıyor. Bu süpürgelik ve su giderlerin kenarına derz dolgu yapmaz lazım değil mi? Yoksa daha iyi bir fikri olan var mı?

Sn Hocam pis su gider sistemi nasıl? Örneğin tünel kalıp sistemde üst katın giderleri alt katta olur asma tavan arasındadır, öyle bir sistem mi? yoksa klasik mi?

Küvet mi var? Duş teknesi mi? lavabodan mı akıyıtıyor? taharet musluğundan mı? ...?

Ustalarım üst komşu banyoyu kullandıgında bize su akıtıyor. Bu süpürgelik ve su giderlerin kenarına derz dolgu yapmaz lazım değil mi? Yoksa daha iyi bir fikri olan var mı?
Evet , komşunun duşkabini yoksa iyi bir yalıtım yapması lazım..
ya da duşkabin veya küvet yaptıracak.

Duşkabini var.

Sn Hocam pis su gider sistemi nasıl? Örneğin tünel kalıp sistemde üst katın giderleri alt katta olur asma tavan arasındadır, öyle bir sistem mi? yoksa klasik mi?Küvet mi var? Duş teknesi mi? lavabodan mı akıyıtıyor? taharet musluğundan mı? ...?
Ustam asma tavan var. Pis boru giderleri bizde gözüküyor. Duşkabini var. Banyo yaptıklarında su akıyor. Tavanı söktüm belki pis su borusu kenarlarındaki contalarda diye umut ettim değil. Tavanda baktım üst komşunun su giderinin (sifon) kenarından geliyor.

Evet Sn Hocam sizinle bu mevzu hakkında biraz konuşmuştuk komşu duyarsız davranıyor demiştiniz. Bizim insanlarımızın bir kısmı toplu konutta, apartmanda yaşamı bilmiyor.
En üst kattaki halı silkeler, pisliklerini döker,alt katta yaşayanları düşünmez.
çook uzun seneler önce 4 apartman yanımızda kadın elektrikli süpürge torbasını balkondan(5.kattan) silkeliyordu etraf toz duman herkes yangın mı çıktı diye balkona çıkmıştı hiç unutmuyorum (itfaiyeyi arayanlar bile olmuştu) dün gibi aklımda :( :)
En üst katta çatı akar alt kattaki bana ne der, bodrum kattakini pislik basar üst katlardaki bize ne der, maalesef durum böyle...

Diline sağlık ustam. Çok iyi özetlemişsiniz apartmanda yaşamayı bilmeyen cahilleri...Allaha havale etmekten başka elimizden ne gelir?

Sn Hocam kanunen hakkınız var avukatların yorumları güzel. Sigorta işi mantıklı. Kat mülkiyeti kanunlarına göre de hakkınız olmalı.

Diğer sayfaları okumayı unutmayın !

Üst kattaki komşudan su sızıntısı

Banyoyu kullandığı an akıyorsa giderden olabilir. Duşakabinin altındaki kısım yani sizin evin tavanından görünmeyen kısımda sızıntı varsa size gelir pis su. Öncelikle duşakabinin önündeki plastik kapağı söküp baksın kabinin altı ıslak mı ıslaksa suyu açıp denesin nereden sızdırdığını görsün.

Saygılar...

Sn Hocam kanunen hakkınız var avukatların yorumları güzel. Sigorta işi mantıklı. Kat mülkiyeti kanunlarına göre de hakkınız olmalı.

Diğer sayfaları okumayı unutmayın !

Üst kattaki komşudan su sızıntısı

Bu sitede bunu daha önceden okumuştum ustam. Yine de teşekkür ederim.
Evi krediyle aldım. Evin sigortası olması lazım diye düşündüm. Ama bankada dask yapıldıgını söyledi. Evin bir sigortası olmadıgını söyledi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri