Ürün boyama konveyörü algoritması hakkında...

Merhaba;
54981

Resimde görüldüğü gibi farklı ölçülere sahip ürünler, rastgele aralıklarla operatör tarafından konveyör üzerine bırakılacak, ürün tabanca altına geldiğinde hareket ekseni yönünde konveyör ilerlerken ürünü boyayacak. Delta plc kullanılmakta. böyle bi algoritma ile iş yapan arkadaşlar oldu mu acaba fikir verebilecek olan olursa sevinirim...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bu işlerden anlamam ama ürünleri konveyor üzerinde değilse asarak boyamanız daha sağlıklı değil mi?

Mesela videonun başında sistem gibi:

Merhaba;
Ekli dosyayı görüntüle 54981

Resimde görüldüğü gibi farklı ölçülere sahip ürünler, rastgele aralıklarla operatör tarafından konveyör üzerine bırakılacak, ürün tabanca altına geldiğinde hareket ekseni yönünde konveyör ilerlerken ürünü boyayacak. Delta plc kullanılmakta. böyle bi algoritma ile iş yapan arkadaşlar oldu mu acaba fikir verebilecek olan olursa sevinirim...
Merhaba bu sitemde neden giriş sensörü ve encoder kullandınız acaba? Ben de konveyör sistemlerini araştırdığım için yapmam gereken bir proje var yardımcı olabilir misiniz acaba?

Merhaba;
Giriş sensörü ürünü algıladığında encoder'den gelen sinyali saydırmaya başlayıp, giriş sensörü sinyali kesildiği andaki encoder sayıcı değeri ürünün ölçüsü olur. Aynı zamanda encoder tabancanın altına ürün geldiğini anlamak için kullanılır. Ürün tabanca altında olduğu sürece tabancalar ileri geri hareket eder ve ürün boyu bittiğinde tabanca yerine çekilir.

Ürünler askıda taşınmayacak kadar ağır mı, ben de askılı fikri savunuyorum hem Elektrostatik boya daha tasarruflu olur diye biliyorum.

Tabanca sistemi hareketli mi sabit mi ? Eğer sabit ise;
Sensör gördüğü anda encoder saymaya başlar ve (sensor ile tabanca arası kaç puls ise) o değere gelince tabanca sıkmaya başlar ( boyama süresi girilir ekranda o süre boyunca tabanca boya püskütür) Burada sorun ürünler peşpeşe geldiğinde nasıl bir yol izlenmesi gerekli olacağıdır. Burada da benim aklıma shift register manığı geliyor.

ben de buna benzer bir uygulama ile uğraşmıştım ama çözemedim. deriyi boyadığı alanlar farklıydı.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri