Ülkemizin Enerji Nakil Hatları ve Kayıplarının İncelenmesi.

rakani

Üye
Arkadaşlar merhaba

Ülkemizde bulunan iletim hatlarının kayıplarını ve bu kayıpların sebeplerini detaylı olarak anlatan bir tezin ilgili bölümü ekte mevcut.Enerji iletim hatlarında meydana gelen kayıpları oransal olarak inceleyen ve sebep sonuç ilişkisini değerlendiren ,rakamsal verilerle desteklenmiş güzel bir çalışma.Sizlere nakil hatları ve kullanılan iltkenlerin kayıplara teorik olarak nasıl eklenti veya azalma sureti ile etkide bulunduğunu anlatmaktadır.İncelemeniz halinde faydalı olacağına eminim.Selamlar ,saygılar.

Ekli dosyalar

• 09-Boeluem_4__iletim_Hatt_.rar
    54.3 KB · Görüntüleme: 369
Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
selam yakani link calismiyor nasil bu dokumani bulabilirim tekrar selam lar

link calıssa memnun olurdum merak ettiğim bir konu kayıpların ilcelenmesi

evet jersin benimde merak ettigim bi konu turkce kaynak hic bulamadim enerji hatlariyla ilgili, enerji hatlarindaki hatlarin kopunca ne yapilmasi gerekiyor neler yapiyorlar gercekten merak ediyorum. ogrenmek istiyorum. genel elektrik e ihtimal analizi diye bir soru sordum donen olmadi. bir bakarsan sevinirim ve bilgin varsa beni haberdar edersen sevinirim selam ile

arkadaslar link falan goremiyorum dokumanları nerden indirecez...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri