Ücretsiz PLC Program Yazımı

murdosa

Üye
Merhaba Arkadaşlar İsteyen arkadaşlara ücretsiz plc programı yazıyorum.Amacım hem kendime daha fazla referans edinmek hemde insanlara yardımcı olmak.Bursa dışındaki arkadaşlara internet üzerinden yazıp yollayabilirim.Bursadaki arkadaşlara hem yüzyüze(Vakit olduğu sürece) ,hemde internet üzerinden yolllayabilirim.

Kullandığım markalar.
LG PLC
DELTA PLC
CİMON PLC
S7200

DELTA EKRAN
LG EKRAN
TOUCHWIN EKRAN
CIMON XPANEL EKRAN

Scada
WİNCC FLEX
CIMON SCADA

Amaç bilgi paylaşımı...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba arkadaşlar isteyen arkadaşlara ücretsiz plc programı yazıyorum.amacım hem kendime daha fazla referans edinmek hemde insanlara yardımcı olmak.bursa dışındaki arkadaşlara internet üzerinden yazıp yollayabilirim.bursadaki arkadaşlara hem yüzyüze(vakit olduğu sürece) ,hemde internet üzerinden yolllayabilirim.

kullandığım markalar.
Lg plc
delta plc
cimon plc
s7200

delta ekran
lg ekran
touchwın ekran
cımon xpanel ekran

scada
wincc flex
cımon scada

amaç bilgi paylaşımı...
senden rica etsem bana ulrtasonıc sensörle mesafe ölçmeyi gönderebilirmisin. Istediğim şu; plc s7-200 ile ultrasonık sensörun karsısına bır cısım koydugumda ve hareket ettırdıgımde bana kendı dıjıtal ekranında her mesafeyı yazsın. Sensörüm sıck dc500 yardımını beklıyorum

kardeş o halde senden rica etsem bana ulrtasonıc sensörle mesafe ölçmeyi gönderebilirmisin. Istediğim şu; plc s7-200 ile ultrasonık sensörun karsısına bır cısım koydugumda ve hareket ettırdıgımde bana kendı dıjıtal ekranında her mesafeyı yazsın. Sensörüm sıck dc500 yardımını beklıyorum

Kardeş tam anlayamadım birazcık daha açarmısın soruyu.Ultrasonik sensörden bilgi alıp tekrar sensörün ekranında mı görmek istiyosun...

cok teşekkürler arkadaş plc konusunda sıkıntım olursa size yazabilirmiyim

mrb nasılsınız öncelikle aynı sektörde oldugumuzu belirtmeliyim bu sektörde ilerlemek istiyorum ama sektöre biraz kulaktan dogma bilgiyle girdim içinde bulundugumuz sektör yanı plc yazılımı ve scada bu sektör nasıl gerçekten bahsedilen kadar iyi maaslar var mı cevap verirseniz sevinirim iyi günler

cimon plc hakkında yardımcı olmanızı ısteyecektım.cm2-bp04eaa ve cm2-bp04ero bunlardan bırının ucuna tx1 loadcell transmıtter bırının ucuna pt 100 bagladık ama ladder dıyagramda kodu yanlıs yazdıgımızdan mı bılmıyorum degısken degerlerı goremıyoruz

eger yardımcı olabılrsen maılını beklıyorum ******@hotmail.com

Merhaba. Bu konulardan pek anlamam. Acemi olarak akvaryum hobisi ile ilgileniyorum. Merak ettiğim PLC ile sıvı kontrolü yapılabilir mi? Yani bir şekilde boru yada hortumun içinden geçen suyun litresini hesaplamak mümkün mü? Mümkün se geçen litreye göre devrede aç kapa komutları verebilirmiyiz? aç kapa komutu derken şu motoru çalıştır şu valfi kapat gibi komutlar. İyi günler.

mrb nasılsınız öncelikle aynı sektörde oldugumuzu belirtmeliyim bu sektörde ilerlemek istiyorum ama sektöre biraz kulaktan dogma bilgiyle girdim içinde bulundugumuz sektör yanı plc yazılımı ve scada bu sektör nasıl gerçekten bahsedilen kadar iyi maaslar var mı cevap verirseniz sevinirim iyi günler

bu kişisel gelişimine ve pazarlamana bağlı.

merhaba bende proğram yazmak istiyorum . yazmayı biraz biliyorum ama bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri