ÜCRETSİZ EĞİTİM FIRSATI Otomasyon konusunda eğitim fırsatı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ndrizmir

Üye
OTOMASYON KONTROL SİSTEMLERİ SERTİFİKA PROGRAMI
AMAÇ

Bu modül ile gerekli ortam sağlandığında istenen sistem Kumanda devre elemanları, asenkron motor kumanda ve yol verme teknikleri ve çizimini , PLC sistemlerini tanıma, PLC cihazını programlama, operatör panellerinin bağlantılarını yapma ve programlama, PLC ile motor, ünite, elektro pnömatik sistem ve devresini kurarak yapma, PLC ile analog verileri işleyerek analog işlemler için PLC programını yapma ve devre kurma ile ilgili yeterlilikler kazandırılacaktır

KATILIMCILARIN SAĞLAYACAĞI YARARLAR
1. Kumanda devre elamanları modülü ile asenkron motoru ve kumanda eden devre elamanlarını seçebilecektir.

2. Asenkron motor kumanda teknikleri modülü ile sistemin güç ve kumanda devrelerini kurabilecektir.

3. Asenkron motorlara yol verme modülü ile motorlara yol verme yöntemlerini uygulayabilecektir.

4. Asenkron motor kumanda teknikleri modülü ile sistemin güç ve kumanda devrelerini ve plc devrelerini Elektrik çizim programları (E-Plan) ile tasarlayabilecektir.

5. Pnomatik -elektro pnömatik sistemlerin kontrolü modülü ile:pnomatik Elektro pnömatik sistemlerin devresini kurmak.

6. Hidrolik -elektro hidrolik sistemlerin kontrolü modülü ile:Hidrolik- Elektro hidrolik sistemlerin devresini kurmak

7. Temel PLC Sistemleri modülü ile: PLC seçmek, PLC cihazına giriş ve çıkış elemanlarını bağlamak ve PLC’li kontrol devrelerinin çizimini yapmak.

8. PLC Programlama Teknikleri modülü ile: PLC için Programlama tekniklerini kullanarak kontrol programını yapmak.

9. Operatör panelleri modülü ile: Operatör panelleri ve çeşitlerini tanımak, operatör panelini programlamak.

10. PLC ile motor kontrolü modülü ile: Asenkron motorların değişik çalışma şekillerine göre PLC programını yaparak, devre bağlantılarını yapmak.

11. PLC ile analog işlemler modülü ile: Analog işlem için analog modül seçip, Programını yaparak devresini kurmak

PROGRAM İÇERİĞİ
Kumanda devre elemanları
Asenkron motorların kumanda ve kontrolü
E-plan çizim programı ile devre çizimi
Pnomatik –elektropnomatik sistemler
Hidrolik –Elektro hidrolik sistemler Temel PLC Sistemleri
PLC Programlama Teknikleri
Operatör panelleri
PLC ile motor kontrolü
PLC ile analog işlemler
YÖNTEM

Siemens S7 Mikro-Win Programı üzerinden devre tasarımı
Fluid-Sim Pnomatik-Hidrolik ve Elektropnomatik-hidrolik Programı üzerinden devre tasarımı
Yapışkanlı devre sembolleri ile devre tasarımı uygulaması
PLC ve Kumanda malzemeler ve katalogları,
Bilgisayarda hazırlanmış endüstriyel uygulamaların slayt ve flim gösterisi olarak sunumu.
Elektropnömatik-hidrolik ve pnomatik-hidrolik ,PLC ve Operatör panelli deney setleri üzerinde uygulama yaparak konuların uygulamasının yapılması ,
Otomasyon sistemlerini yoğun olarak kullanan işletmelere geziler düzenleyerek endüstri uygulamaların gösterilmesi .
KİMLER KATILMALI

-En az Meslek lisesi Elektrik Elektronik, Bölümü Mezunu,

SÜRE

17 hafta hafta da 25 saatten toplam 425 saat tir.

EĞİTİM ÜCRESİZDİR. TEK ŞART18-30 YAŞ SINIRLARINDA İŞŞİZ OLMAK VE BURSA DA OTURMAKTIR.
BU eğitim fırsatı BURSA EĞİTİM GELİŞTİRME VAKFI BEGEV TARAFINDAN 22 EKİM 2007 TARİHİNE KADAR ŞAHSEN BAŞVURULARLA ALINMAKTADIR. AYRINTILI BİLGİ İÇİN www.begev.org.tr adresinden takip edilebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri