Özel Uygulamalı PLC Dersi Almak İstiyorum

wert651

Üye
Plc öğrenmem gerek usta birisinden uygulamalı olarak ders almak istiyorum beraber bir pano kurup çalışır vaziyete getimrk böle ders verebilecek usta varsa lutfen yardımcı olsun kurslarda okadar eğitim alanları dinledim hep yuzeysel anlatılıyormuş kursa vereceğim ucreti bu işle uğraşana versem daha mantıklı geliyor******** dusunen varsa arasın

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam bahsettiğin konu çok geniş içerikli değil mi ? Ne tür PLC öğrenmek istiyorsun... PLC de yapacağın uygulamalar nelerdir? Bende yeni başlamıştım... S7-1200 Tia Portal ile işe giriş yaptım... Ladder diyagramlar ile buna girdim... İnternet üzerinden video satın aldım ve çok faydasını gördüm... Özel ders belki çok pahalı olabilir... Önce böle birşey ile kendi altyapını oluştursan daha güzel olacağını düşünüyorum.... Birde yapmak istediğin uygulamalar neler daha önceden temel bilgilere sahip oldun mu netleştirsen daha verimli çalışırsın diyorum... Mesela sadece 3 fazlı motorlara start-stop mu yaptırcaksın, sıralı çalıştırma olacak mı, servo ve encoder gibi uygulamalar istiyor musun... kullanmak istediğin PLC nedir? Siemens,Schneider,Delta,Mitsubishi vs vs Bunlara göre hareket etmelisin... Ben S7-1200 Tia Portal ile öğrenmeye başladım ve halen devam ediyor öğrenme sürecim... Sende bu şekilde çalışırsan daha etkili olur... Şimdiden kolaylıklar dilerim...

Hocam bahsettiğin konu çok geniş içerikli değil mi ? Ne tür PLC öğrenmek istiyorsun... PLC de yapacağın uygulamalar nelerdir? Bende yeni başlamıştım... S7-1200 Tia Portal ile işe giriş yaptım... Ladder diyagramlar ile buna girdim... İnternet üzerinden video satın aldım ve çok faydasını gördüm... Özel ders belki çok pahalı olabilir... Önce böle birşey ile kendi altyapını oluştursan daha güzel olacağını düşünüyorum.... Birde yapmak istediğin uygulamalar neler daha önceden temel bilgilere sahip oldun mu netleştirsen daha verimli çalışırsın diyorum... Mesela sadece 3 fazlı motorlara start-stop mu yaptırcaksın, sıralı çalıştırma olacak mı, servo ve encoder gibi uygulamalar istiyor musun... kullanmak istediğin PLC nedir? Siemens,Schneider,Delta,Mitsubishi vs vs Bunlara göre hareket etmelisin... Ben S7-1200 Tia Portal ile öğrenmeye başladım ve halen devam ediyor öğrenme sürecim... Sende bu şekilde çalışırsan daha etkili olur... Şimdiden kolaylıklar dilerim...

Kardeş nerden satın aldın videoları..Kaç lira tuttu.Başlamadan evvel seviyen nasıldı.Şimdi nasıl.Hızlı bir öğretme süreci varmı..
bunlara cevap verirsen memnun kalırım.

Kardeş nerden satın aldın videoları..Kaç lira tuttu.Başlamadan evvel seviyen nasıldı.Şimdi nasıl.Hızlı bir öğretme süreci varmı..
bunlara cevap verirsen memnun kalırım.

Hocam burdan verirsem reklama girer ben sana özelden atarım nerden aldığımı... Sana şu kadarını söyleyim... :Okulda s7-200 dersi vardı... ladder STL yi görmüştüm programlama hakkında biraz bilgim vardı... PLC nin mantığını Ladder ile biliyordum... Ancak Tia Portal Ara yüzü ve s7-1200 serisi PLC elime hiç almamıştım... Eğitim Tia Portal Ara Yüzünü vs gösteriyor... Bu eğitim Tia Portal Ara Yüzünde temel seviyeden başlayarak öğrenmemi sağladı... PLC nin ladderinin ne olduğu vs tabikide anlatılmıyor..Ancak komutların hepsinin üzerinde duruluyor... Tabi bunun yanında kişisel uygulamalar çok önemli...Ben bazı eğitim konularını kullanmadığım için unuttum...

Hocam özel mesaj atamadım... Mesaj sayım 20 den az olduğu için izin vermedi...

ne tür programlamalar yapıyorsunuz alanınız nedir bende dşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri