Örnek Tarımsal Sulama Elektrik Projesi

mems

Üye
21 kw motor için gedaş tan alçak gerilimle enerji girişi yapılacak istenen belgelerde elektrik projeside var.Bu proje sadece Tek hat şeması mı olucak? bu konuda bilgisi olan varsa çok makbule geçecek

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Proje çizilecek, tek hat'ı kompanzasyonu, hesaplamaları.

a1.png

Ekli dosyalar

• SULAMA 2 NİSAN.rar
    193.8 KB · Görüntüleme: 957
Tek hat , ENH çizimi,trafo gücü hesabı,direk hesapları,keşif özeti,enerji müsade yazısı da olacak.

sayın yaşlı uzman değerli cevabınız için teşekkürler

sayın mesutelb tam aradığım buydu benim gibi çömez mühendisin hayatını kurtardınız ne kadar teşekkür etsem azdır

sayın sado06 sizinde ilginize teşekkürler enerjiyi ag alacağım için enh ve trafo direk hesaplarına ihtiyaç yok sanırım

Hepinize Tekrar Teşekkürler

O kadar teşekküre bir projede benim eklemem lazım ayıp olur :)

Ekli dosyalar

• tarımsalsulama.rar
    613.5 KB · Görüntüleme: 852
tekrar teşekkürler sayın YaşlıUzman ne kadar makbule geçti bilseniz

tekrar teşekkürler sayın YaşlıUzman ne kadar makbule geçti bilseniz

İki hususa dikkat edin Sn mesutelb'in verdiği projede dalgıç pompa yol verme görünmüyor direk yol verme görünüyor sizin motor gücünüz yüksek en kötü bir yıldız/üçgen yol verme olmalı. Benim verdiğim projede de motor gücü küçük olduğu için kompanzasyon yok sizinkinde gerekli. Bunlar sizi yanıltmasın ortaya karışık yapmanız gerekecek :)

aslında tamda o noktada kafam karışmıştı sormadan aydınlattınız :D o zaman benim kontaktörle yıldız üçgen yol verme şemasınıda projeye eklemem gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri