Öğretmene rotasyon

ben kendi adıma kötü bir söz söylediğimi düşünmüyorum zaten tartışma durumuna dönmesin diye de cevap yazmaya devam etmedim hocam.

benım merak ettığım devlet örnek bır oğretmen e nekadar masraf edıyor oğretmen olup veromlı olana kadar oyle kolay olmuyor bu ikincisi batıda görev yapan yanlış anlamasınlar kusurada bakmasınlar uyanık , bencıl kendınden başkasını duşunmıyen oğretmenler doğuda batının 5 katı maaş verılıyor olsa anında bırakır doğuya gıderler bu gıbı durumlarda sapla samanı ayıracak bır müessese olmalı bu bahsettığım çikarci vatanını milletını duşunmıyen uyanıkları elemelı doğuda değıl aldığı maaşı helal ettırmelı en guzelıde sayın oğretmen27 kardeşimiz gıbı yaptığı işten zevk alan para pul bunları ikinci plana atan vatansever oğretmenlere ıhtıyacımız var yaşadığım bır olayı anlatacağım kızım lisedeydı yabancı dil oğretmenıne bir bılmedığı konuyu soruyor oğretmen git arkadaşlarından oğren dıye kovuyor konuyu eve geldı çocuk oğrendım yarın yıne sor dedım
yıne aynı cevap uçuncu gun okula gıttım öğretmenle görüşmek ıstedım anladı konuyu dersım var deyıp kaçtı önümden arkasını bırakmadım öğrencı velılerınden imza topladım il milli eğitım mudurluğune gıttım okuldan uzaklaştırıldı bu örnektekı öğretmenler olsa ne olur olmasa ne olur bunları gerçı zamanla ayırt edılıyor ama ıyı bışey değıl öğretmenlik değıl aslında devlet memurluğu her kişiye gore değil ama neyazıkkı devlet daırelerı artık durust işine dıkkat eden vatandaşa hızmet veren memurlar çoğunlukta değıl daha içinden çıkamadığım memur hatası vergı dairesınde vergı numaramı hiç bılmedığım yerde vergı mukellefı gostermışler ustelık o tarıhte ben zaten vergı mukellefıydım 1996 yılında vergı borcu olan benımle aynı isimli şahısın tc kımlığıne bakmadan anne baba adı na bakmadan benım dosyala bırleştırıyorlar her ay 475 tl maaşimdan kesılıyor bunu yapan memur vatana millete hayrımı olur boylelerını dışlamak lazım ha oylede yuzsuzlerkı bır haftadır senın işinle uğraşiyoruz artık yemekmı ısmarlarsın vs vallahı pes dedım sankı ben bu hatayı yapın dedım böyle demelerine kızdım tazmınat davası açtırdım avukatıma hadlerını bılsınler

Adaletsizler ülkesinde yaşıyoruz. Bugün benim babam sağlıktan %85 rapor almış. Yaş 65 olmuş. Ne engelli maaşı onaylandı, ne de kömür çıktı. Sosyal yardımlaşmaya gittim öğrendim bugün şok oldum. Öte yandan bir adam geldi taşı sıksa suyunu çıkarır ona kömür vermişler.
Babamın hiç bir maaşı, sosyal güvencesi yok. Sadece sağlıktan benden faydalanıyor. Kardeşlerim ve ben aylık yardım ediyoruz. Bir evin masrafı üç aşağı beş yukarı bellidir. Elden gelen yemek öğün olmaz o da zamanında olmazmış. Uzun lafın kısası babama bir şey çıkmadı. Çok üzüldük. Bu devletin kömürünü parasını hak etmeyenlere versinler bakalım. Hesap günü mahkeme-i kübrada Allahın huzurundan kim kaçabilir. Tabiki de hakkı olup da alanlar da vardır ama birçok garibanda arada kaybolup gidiyor. Bunları Yüce Allaha havale etmekten başka bir şey diyemeyeceğim Sayın @tekin126 ustam.

Ayrıca lisede ona benzer bir olay benim başıma geldi. Bir hocaya soru sordum 'sen kimsin' diyerek beni kovmuştu. Bu olayı hiç unutamıyorum. Saygılar...

öğretmene rotasyon hakkında yeni bilgisi olan v armı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Rotasyonla birlikte 49 bin öğretmen de yer değiştirmiş olacak. Eğer 8 yılını dolduran öğretmenlere rotasyon gelseydi bu sayı 90 bin olacaktı. Rotasyon iller arasında değil, aynı ilin ilçeleri arasında yapılacağını açıkladı

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri