Çok özel bir proje RFID

zetbek

Üye
Değerli üyeler,
Resimde şemasını çizmeye çalıştığım sistemin gerek devresine gereksede kendine ihtiyacım var.

Tüm yardım öneri destek veya tekliflerinizi bekliyorum. saygı ve selamlar...

6104332624_499305834b_c.jpg

Değerli üyeler,
Resimde şemasını çizmeye çalıştığım sistemin gerek devresine gereksede kendine ihtiyacım var.

Tüm yardım öneri destek veya tekliflerinizi bekliyorum. saygı ve selamlar...

step motorunuzun devri, güç ü ne kadar çalışma gerilimi kaç volt.

RFID ile öyle 10 cm filan net ayarlanamaz. 10 olur - 20 olur. Bu kadar milimetrik birşey değil.

Sn. alfa romeo, EddyAkımı, silvestir, öncelikle teşekkürler.
Sanırım motor seçimi yanlış olmuş. Motorun hareketi silah üzerindeki mekanik bir kolu on-off pozisyonuna getirecek.
Tercih etmemiz önerilen motor özellikleri ise aşağıdadır;
Boyutlar: 40 x 20 x 36.5mm
Ağırlık: 48g

Hız:
(4.8V yüksüz) : 0.17sn / 60 derece
(6.0V yüksüz) : 0.13sn / 60 derece

Tork:
Stall Tork (4.8V): 13kg/cm
Stall Tork (6.0V): 15kg/cm

• Robot kolu projeleri için kullanılabilecek RC dijital servo motordur.
  • Tüm dişlileri metaldir. Şaft bilya desteklidir.
  • Standart servo motor boyutlarındadır.
  • Vidaları ve servo şaft bağlantı aparatlarıyla birlikte gönderilecektir.

Bu arada;
Proje ve kendim hakkında bilgi vermem doğru olacaktır.Makine yüksek lisans öğrencisiyim.Proje araştırma projemdir.
Tanım; RFID tanımlı anahtarla çalışabilen, anahtar olmadığında çalışmayan bir silah projesidir.
Avrupa ve ABD'de uygulanmış örnekleri mevcuttur.
Bu projenin amacı ise yerli imkanlarla bir prototip geliştirmektir ve yerli üreticilerin hizmetine sunmaktır.

Prototip geliştirme aşamaları ise şöyledir;
1-RFID teknolojinin kurulumu ve incelenmesi (Base System App.)
2-RFID teknolojinin silah fiziksel etkileri altında denenmesi ve güvenirlik denemeleri (Phy. sec. test)
3-RFID teknolojinin silaha uyarlanması ve silahın uyarlanması (Gun Dev.)
4-İçinde RFID teknoloji olan silahın prototopinin üretilmesi (Pro.Manufacturing)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn, silvestir ;
Sanırım bina girişlerinde anahtarsız geçiş olarak kullanılmakta. Ancak herhangi bir motor kontrolü olan bir sistem dahi olsa şimdilik kafi gelir. En azından prototip yapabilmek için.
Google bu konuda benim için kifayetsiz kalıyor gerek teknik elektronik ingilizce gerekse elektronik bilgimin az olması nedeniyle.
Yardımlarınızı bekliyroum...
Teşekkürler...

Bluetooth iletişim düşünülebilirmi?
En azından çok ucuz hali hazırda ürünleri mevcut.
Kulaklık vs.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bunun arkasina tabi ki bir kod cozucu ilavesi gerekecek bir mikroislemci ile. Nedem hazir sistemlerle ilgilenmiyorsun. Boylesi daha saglikli olur.. Algilama mesafesi cok yakin olacaksa bence ozel birsey kullanmadan yapilir bu, yerimde degilim o sebeple ilgilenemedim. RFİD olayi benim de ilgimi cekiyo aslinda.

Daha önce böyle bir proje ile ilgilenmiş biri olarak birkaç tavsiyem olacak.
İlk olarak TI'ın TMS3705 entegresini incele.bu entegre sana çok yardımcı olacaktır.Tabi bu entegrenin yanında birde mikrodenetleyici lazım.Çünkü sen bu entegreye okumöa bilgisi ögderiyorsun o sana trasnponderda ki veriyi veriyor.Gerisi kolay zaten,step motor tarafı.

arkadaşlar merhaba. Bana tms3705 entegresi lazım. nereden temin edebilirim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri