Çizgi İzleyen Robot Yapmak İsteyenler Buyrun

eNeSFaLcoN

Üye
Çizgi izleyen robot devre şeması baskı devresi pic basic kodları olarak tamamen açıkladım yapmak isteyen arkadaslara ilham olabilir iyi çalışmalar bol robotikli günler..

Soru ve görüşlerinizi buraya yazabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
elinize sağlık, güzel olmuş.

saygılar.

paylaşım için sağolun rpm konusunda daha yüksek olsa daha iyi olmaz mıydı acaba:S

edit: ayrıca pwm kontrolü felan olsa daha iyi olmaz mıydı acaba:S
16f84a da pwm kontrolü yok sanırsam biz de yapcaz çizgi izleyen büyük ihitmalle 16f877 kullancaz
ve 5 sensör düşünyüroz ortalama olarak motor da 250 300 rpm nasıl olur acaba

Son düzenleme:
paylaşım için sağolun rpm konusunda daha yüksek olsa daha iyi olmaz mıydı acaba:S

edit: ayrıca pwm kontrolü felan olsa daha iyi olmaz mıydı acaba:S
16f84a da pwm kontrolü yok sanırsam biz de yapcaz çizgi izleyen büyük ihitmalle 16f877 kullancaz
ve 5 sensör düşünyüroz ortalama olarak motor da 250 300 rpm nasıl olur acaba

Evet haklısınız biraz yavaş oldu :) hobi amaçlı yaptığım bir proje idi bu aslında robot yarışmaları için düşünmüyordum ve sonra yarışmalara katılmaya karar verdim sizinde dediğiniz gibi motor devri çok yavaş bunu prestij için sokacağım asıl robotum ****** bu tasarlayacağım robotla derece yapmayı düşünüyorum... 1500 rpm motorlar pwm kontrolu ve 9 adet sensör kullanacağım umarım derece yapacağım 250 300 rpmlik motorların hızı fena olmaz fakat robot yarışmalarına katılacaksanız eğer en az 800 rpmden başlamalısın çünkü derece yapabilen robotların çoğu 1500 rpmlik tabi bu motorları kontrol edebilmek için iyi programlama dili bilmek gerekiyor pwm komutu çok önemli herkese başarılar iyi çalışmalar :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
link neredeki

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri