Çip Programlamaya Başlamak

mehmetaliu

Üye
Arkadaşlar;
C kodu ile bir LCD ye adımı yazmak istiyorum :D.
Böyle basit bir projesi olan biri var ise ISIS dosyalarını paylaşabilir mi?s Çook teşekkürler.
Büyük bir iyilik olacaktır :rolleyes:.

Mikroişlemci ile mi yoksa pc paralel portundan mı bu işlemi yapmak istiyorsunuz?

Mikroişlemci ile ise basic le yazılmış bir proje vardı. Eğer işinize yararsa ekleyebilirim. Kurup çalıştırmıştım. Ama c ile derseniz malesef bilgim yok.

Mikroişlemci. Bir de .hex olmasın da ne olursa olsun. :)

Mikroişlemciye yazdığınız programı nasil yüklemeyi düşünüyorsunuz?

Hex olmadan yazdığınız program işlemcide nasıl çalışacak?

Programlayıcınız yoksa pic i bana gönderin programı yükleyip size geri göndereyim dicem ama kargo astarı yüzünden pahalıya gelir.

Pirinçsiz dolma hex siz pic olmaz.. :) ;) Ata sözü gibi oldu :)

Proteus simülasyon programı. Pice program atamazsınız. Sadece çalımasını simüle eder. Bir ara arşivden dosyayı bulup burdan ekleyeyim. Proteusta simüle edip çalışmasını inceleyebilirsiniz.

Eğer araştırmak isterseniz ETE pic basic derslerinin içinde bu bahsettiğiniz LCD ekranda yazı yazdırma ile ilgili örnekler var. İnceleyebilirsiniz.

Proteus simülasyon programı. Pice program atamazsınız. Sadece çalımasını simüle eder. Bir ara arşivden dosyayı bulup burdan ekleyeyim. Proteusta simüle edip çalışmasını inceleyebilirsiniz.

Eğer araştırmak isterseniz ETE pic basic derslerinin içinde bu bahsettiğiniz LCD ekranda yazı yazdırma ile ilgili örnekler var. İnceleyebilirsiniz.
Aslında amacım o. :)

Proteusta simüle etmeniz için de .hex dosyasına ihtiyacınız var :)

C de yazar hex e cevirirsiniz tersi islem

Yada basicte yazar hexe cevirirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri