Çin malı linear kılavuz ray ve araba hakkında öneri

srklsrsr

Üye
Selamün aleküm arkadaşlar. Cnc routerda kullanmak için çin malı ray ve arabaların ne gibi eksiklikleri vardır. Mesela gten veya hiwin e göre ne kaadar hasssastır. Çin malı ray ve arabalarda 0.1 mm hassasiyet yakalayabilirmiz. Vb bilgiler hakkında yardıöcı olur musunuz

Çin ray ve arabalar gayet kaliteli. Hiç düşünmeden alabilirsin.

vidalı mil olarak öneriniz nedir. doğuş kalıpta Gten diye bir marka var önerir misiniz

Gten Tayvan malı. Genel olarak, Tayvan malları Çin mallarına oranla daha kaliteli olarak biliniyor.
Ben Gten vidalı mil alıp makineme bağladığımda 0.01 mm (ölçebilme sınırım) hassasiyeti yakalamıştım ancak sadece deneme amaçlı idi, uzun süre kullanıp sonucunu görme şansım olmadı.
Fiyat (bütçe) ve kaliteyi birlikte değerlendirmek gerekiyor.
Eğer hedefiniz "0.1 mm hassasiyet" ise Çin malları ile de bundan daha hassas bir değer yakalayabilirsiniz.
Vidalı milin uçları yeterince hassas işlenmezse, vidalı milin üretim kalitesine/hassasiyetine oranla daha büyük hataya yol açabilir.

Son düzenleme:
Şu an kullandığım çin malı somun ve vidalı mil çok hassas değil gibi duruyor en yakın yakalıdığım değer 0.4 mm hassasiyet. Bir de tek tarflı yataklamıştım sadece sonuna ufl serisi bağlamıştım. Ondan kaynaklı olabilir mi. Şimdi makineyi biraz büyültücem 70x100 e çıkarmayı düşünüyorum. Bunun için y ekseninde tek motor mu yoksa çift motor mu kullanmak daha iyi olur

Imkan varsa BF/BK.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri