Çift Anadal için Bitime projesi Önerisi

Alparslan

Üye
Cümleten selamün aleyküm. Anadalım bilgisayar mühendisliği fakat elektrik-elektronik mühendiliğinde çift anadal yapmaktayım. Bu yıl kısmetse ikisde son fakat iki bölümde birer proje istedi bitimr bazında. Kafam şuan fazlasıyla proje konusunda karışık malesef. Esas dalım bil ama elektrik kısmınada gayet yatkınım. Sizden ricam bu alanda bilgili olan kişiler olarak iki bölümde ortak yapılabilecek bir proje konusunda bana akıl vermeniz. Hem bilgisayar hem elektrik elektronik bölümüne proje olarak kabul ettirebilieceğim tek bir proje sizce ne olabilir. Hocalarımın ayrı projeler istemsine karşı olarakta elektrik bitirme projesi önerebilirseniz çok sevirim. Yardımcı olacak olan abi ve kardeşlerime şimdiden çok teşekkür ederim.

akıllı ev projesi olabilir sistem ceptelefonu internet üzerinden çalışıyor kendi enerjisini kendi üretecek güneş paneli ve rüzgar gülü olabilir enerjiyi üret sistemi eloktronik olarak işlet elektrikli aletleri çalıştırıp durdur mesela gps üzerinden 50 metre yakına girince otomatik acılan garaj kapısı eve 30 dakika kala ısıtma sogutma sistemin devreye girmesi bunu adım adım düşünebilirsin

1 sabah kalktın -----> yapılacak iş -----> suyu ısıt
2 duşa girdin ----->yapılacak sonraki iş ----> kahvaltı hazırlığı
3 kahvaltı yapıldı -----> yapılacak sonraki iş -----> aracın otomaki çalıştırıp ısıtılması
4 dışarı çıkıldı -----> yapılacak iş -----> evin güvenliği
............... vs vs günlük bir plan ile aklına hayaline gelen seylerin listesini yapabilirsin

php ve mysql bilginiz var mı bu konulara hakimseniz bir proje önerebilirim. hem elektronik hem web hem de bilgisayar bilgisi gerektiriyor.

akıllı ev projesi olabilir sistem ceptelefonu internet üzerinden çalışıyor kendi enerjisini kendi üretecek güneş paneli ve rüzgar gülü olabilir enerjiyi üret sistemi eloktronik olarak işlet elektrikli aletleri çalıştırıp durdur mesela gps üzerinden 50 metre yakına girince otomatik acılan garaj kapısı eve 30 dakika kala ısıtma sogutma sistemin devreye girmesi bunu adım adım düşünebilirsin

1 sabah kalktın -----> yapılacak iş -----> suyu ısıt
2 duşa girdin ----->yapılacak sonraki iş ----> kahvaltı hazırlığı
3 kahvaltı yapıldı -----> yapılacak sonraki iş -----> aracın otomaki çalıştırıp ısıtılması
4 dışarı çıkıldı -----> yapılacak iş -----> evin güvenliği
............... vs vs günlük bir plan ile aklına hayaline gelen seylerin listesini yapabilirsin

Söylediğini konuyu projeye dökülebilecek şekilde sizden ricam açabilir misiniz? bu anlamda çok geniş göüktü gözüme hocalarım çok fazla olurd iye kabul etmeyebilir.

php ve mysql bilginiz var mı bu konulara hakimseniz bir proje önerebilirim. hem elektronik hem web hem de bilgisayar bilgisi gerektiriyor.

Sql bilgim gayet iyidir ama php de malesef giriş seviyesi ama öğrenebilrim elbette. İki bölümüde kapsayacak bir proje ise bahsetmek istediğiniz ilgilenmek isterim yardımcı olmak isterseniz.

haberleşme sistemleri, elektronik, elektrik makineleri, güç yönetim sistemleri, gerilim hesapları gibi dersler aldım fakat aradığım proje bilgisayar alanıyla ilede birleştirilebilecek ve iki alandada bitirme projesi olarka sunulabilecek türden bişey. Bu yönde fikirlerinizi alabilirsem çok sevinirim.

Merhaba,
Avatarımda profesyonel yazar,ama aslında amatörüm.Benim size önerim şöyle olacak.Anlayabildiğim kadarı ile oldukça iyi bir teorik bilgi almışsınız ve de başarmak üzeresiniz.Sizin bundan sonra yapmanız gereken,aldığınız bu bilgileri pratik hayata nasıl geçirebileceğinizi bulmanızdır.Önerileri almak (data temini)muhakkak çok çok önemlidir ama benim düşüncem,siz kendi ÖZGÜN projenizi oluşturmanızdır.Başarılar,kolay gelsin.

Sql bilgim gayet iyidir ama php de malesef giriş seviyesi ama öğrenebilrim elbette. İki bölümüde kapsayacak bir proje ise bahsetmek istediğiniz ilgilenmek isterim yardımcı olmak isterseniz.
smf forum sistemi üzerinden bu dediğim projeyi gerçekleştirdim. Ancak siz kendinize özel php kodlaması yaparak sisteminize özel bir sayfa oluşturmalısınız ki kabul görsün. Şurada kısmen anlatmıştım. İnceleyebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri