Çift ampule tek balast?

piynst

Üye
Çalıştığım kurumda, tuvalet aydınlatmalarında 220v 18w soketli tasarruflu ampul kullanılmış. Ampuller çok çabuk patladığı için balastlı sisteme çevirmek istiyorum.
Sorum şu: Her armatürde 2 ampul var, her ampul için 18 watt ayrı balast mı kullanmalıyım? Yoksa 2 ampule 36-40 watt tek balast olur mu? Hatta, bir tuvalette 2 armatür yani 4 ampul var. Ampullerin tamamı için uygun watt da tek balast olur mu?
Şimdiden teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
evet olabilir ben 36W balastı 18Wlık 2 flerosana bağlamıştım aynı sistem heralde

Son düzenleme:
36-40w lık balast kullanarak iki adet 18w ampülü yakabilirsin.bu mümkün

benim tavsiyem 2x18W elektronik balast kullanmanız yönünde.

kesinlikle hiç bir sıkıntı olmaz 2 tane 18 w lik lamba icin 1 adet 36 watt gücünde bakır nüveli veyada elektronik balast kullana bilirsin hiç bir sorun yaşamassınız .Eğer bir diğer lambanın arazalanması halinde geriye kalan diğer lamba 36 w gücüne maruz kalicaği için zaman içerisinde içinde bulunan flamanlar kararmaya başlar ve tungsten tel kopar:)

olmasına olur neden olmasın...
yerinde olsam her ampul için ayrı balast kullanırdım..

çünkü : iki ampüle bir balast kullanırsan yarın birgün balast arızalanırsa iki ampulünde yanmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri