Çekvalf içini boşaltmak istiyorum

Arkadaşlar 1'' çekvalfin dış bombesini içine verip içinden sarı malzeme boşaltmak istiyorum.
masaüstü mini bir cnc bu işimi görür mü?
cnc tablasının ortasına pünomatik çene monte edip malzemeyi buraya dik olarak sıkıştırıp iş mili ucundaki kalemi çekvalf içinde daire çizdirerek çekvalf içindeki sarı malzemeyi boşaltmayı düşümüyorum. sizlerin önerisi varsa değerlendirebilirim.

45 X 45 PROFİL KONST. CNC ROUTER UZMANINDAN ALINIR TUĞCU CNC - Marangoz & Mobilya Endüstri Makineleri sahibinden.com'da - 106370166
çekvalf.jpgçekvalf iç.jpg

Parçayı döndürmek ucu döndürmekten her zaman daha düşük maliyetlidir(Özellikle dairesel hareketlerde).
Boşaltma işlemini torna tipinde bir makinede yapmanızı tavsiye ederim...

Kolay gelsin....

Her tornanın aynası ve takımı çekvalf içine giremeyebilir... CNC'nin gireceğe kesin...

Ben hangi parçayı kesmek istediğini anlamadım, amaç ne, daha az maliyetli olmuyor mu???

Ne yapmak istiyorsunuz, amaç nedir?

Önerildiği gibi tornaya aparatla bağlamak makuldür.
Freze ile de olur neden olmasın.

Bombenin içe doğru olması negatif açı demektir.
Kalemin uygun olmalı !

Mdf den yapılma en basit oyuncak bile "uygun hızlarda ve uygun paso" ile işini görür !!!
Mesela 0.1mm uç ile çalışırken , kriter tezgahın sağlamlığı ve hızı mıdır ?

Sw+Sc > HSS :

[video=youtube_share;fSuxt54-LKU]http://youtu.be/fSuxt54-LKU[/video]

Ben hangi parçayı kesmek istediğini anlamadım, amaç ne, daha az maliyetli olmuyor mu???

dostum çekvalfin içindeki sarı malzemeyi boşaltıp et kalınlığını azaltmak istiyorum. matkap ile yaptığımız zaman daire şeklinde boşaltma yapıyor. ben dünyanın şekli gibi bombeli boşaltma yapmak istiyorum. tesla paratoner şekli gibi çekvalfin içini boşaltmak istiyorum :)

Önerildiği gibi tornaya aparatla bağlamak makuldür.
Freze ile de olur neden olmasın.

Bombenin içe doğru olması negatif açı demektir.
Kalemin uygun olmalı !

Mdf den yapılma en basit oyuncak bile "uygun hızlarda ve uygun paso" ile işini görür !!!
Mesela 0.1mm uç ile çalışırken , kriter tezgahın sağlamlığı ve hızı mıdır ?

Sw+Sc > HSS :

[video=youtube_share;fSuxt54-LKU]http://youtu.be/fSuxt54-LKU[/video]

kazım abi dediğin gibi iş mili 2000-6000 devir hızla dönecek ve kalemim T şeklinde olduğundan yüksek devirde yalpa yaparak tezgahı uçurmasından korkuyorum. sonuçta masaüstü maksimum 45x45 tablalı ve 25cm z eksen çalışma mesafeli mini profesyonel bir cnc arıyorum. hız çok önemli olmasada saatte 100 tane yapsam işimi görür. maksimum 2'' büyüklüğünde çekvalf kullanıyorum.
Animasyondakinin tam tersi ortada daha büyük daire olacak şekilde bir boşaltma yapıcam

Son düzenleme:
kazım abi dediğin gibi iş mili 2000-6000 devir hızla dönecek ve kalemim T şeklinde olduğundan yüksek devirde tezgahı uçurmasından korkuyorum. sonuçta masaüstü maksimum 45x45 tablalı ve 25cm z eksen çalışma mesafeli mini profesyonel bir cnc arıyorum. hız çok önemli olmasada saatte 100 tane yapsam işimi görür. maksimum 2'' büyüklüğünde çekvalf kullanıyorum.
Arkadaşım torna mantığı en kolay ve en genel amaçlı sistemdir. Boşaltmanın şekli oval veya benzeri bir şekilde yapılması sizin dediğiniz makinada uzun süre alır. Tornada daha hassas, temiz ve hızlı yapabilirsiniz. Bunun için torna spotunu kontrol edecek bir sistem yapmanız gerekiyor. Hem bu sistemi ilerde diğer şekilleriniz için kullanabilirsiniz.

dostum zaten işyerinde transfer makinası var bu makina da boşaltma yapabiliyoruz ama makina dev gibi işlediği parça avuç içi kadar biz sisteme ek olsun diye basit ufak bişey düşünüyoruz :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri