Çay makinesi tuşları

sama

Üye
Benim çay makinesi ile sizi baya uğraştırdım biliyorum ama sayenizde baya da yol aldım sağolun. Şimdiki sorun, tuşlar. Yüz derece tuşu çalışıyor fakat bazen bu tuşa bastığımda yanındaki 80 derece tuşu yanıyor sebebi nedir? İki tuş yan yana..
Tuşlar bunlar..

Ekli dosyalar

• IMG20210530143815.jpg
    IMG20210530143815.jpg
    187.7 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Benim çay makinesi ile sizi baya uğraştırdım biliyorum ama sayenizde baya da yol aldım sağolun. Şimdiki sorun, tuşlar. Yüz derece tuşu çalışıyor fakat bazen bu tuşa bastığımda yanındaki 80 derece tuşu yanıyor sebebi nedir? İki tuş yan yana..
Tuşlar bunlar..
Siz tuşa bastığınızda yandaki tuşun ışığı yandığı halde yine de yapması gereken görevi yapıyor mu?
şu gibi sebepleri olabilir:
1- Düğmeye basıldığını gösteren geri bildirim ledi ile yandaki tuşun geri bildirim ledleri devre yolları temas ediyor olabilir.
2-Butona bastığınızda yine bakır yolları temasından dolayı yandaki butona bastığınızı algılıyor olabilir.
3-son olarak devre kartı entegresi programı bazen yanlış gerçekleştiriyor olabilir. yani bozuk olabilir.

buton devresini çıkarıp kontrol ederseniz belki bir muhtemel kısadevre görebilirsiniz.

Teşekkür ederim. Bu saydığınız maddelerin hepsi baya bi elektronik bilgi ve tecrübe gerektirdiği için ve bende de bunlar olmadığı için, elimden gelen tek şeyi yaptım. Açtım, kontak sprey ve diş fırçası ile yavaşça ve güzelce temizledim. Az biraz düzeldi gibi ama nereye kadar tabi Allah bilir. Bir de 100 derece tuşunun dip lehim kısmında biraz beyazlaşma vardı onu temizlemeye çalıştım. Galiba oksitlenme.. Hemen öndeki tuş 100 derece tuşu, yanındaki 80..

Ekli dosyalar

• IMG20210530135228.jpg
    IMG20210530135228.jpg
    356.3 KB · Görüntüleme: 14
lehimlerini tazele.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye