Çatal sensör

Kesal019

Üye
Sensörler hakkında bilgi sahibi arkadaşlar bir tane çatal sensörüm var bazen düzgün okumuyor yeni sıfır taktım yine olmadı. Çatal sensörün görevini başka ne yapar.

20171204_212807.jpg

Fiber optik (karşılıklı), disk metal ise endüktif olabilir. Orijinal görsel i atabilirmisiniz? Delikler küçük olabilir, kirli olabilir, led (alıcı-verici) eksende olmayabilir.
Yarın atarım hocam.. disk devre kartından yapılmış yuvarlak kesilmiş delikler evet baya ince fakat el ile çevirdim her gözde sinyal alıyor..
Milin hızlı dönmesi etkilermi

Slm. Milin hizini artirma gibi birçalışna yaptiysaniz etkiler şayet sayıcı, hızlı sayıcı olmaya bilir.

Slm. Öncelikle şunu bilmek lazım. Eskiden çok düzgün çalışan sistem den mi bahsediyoruz? Arıza uzun yıllar sonramı baş gösterdi. Yoksa makinede herhangi bir işlem yapıldıda ondan sonramı (yer değişikliği mekanik arıza veya değişen bir unsur) vs. Sorunuza gelecek olursak çatal sensörlerin yerine kullanılacak en uygun sensörler ise karşılıklı alıcı verici mantığı ile çalışan sensörlerdir. fakat ciddi bir arge çalışması yapmak gereke bilir. Tabi Sn. @window_s beyin tespitlerini atlamamak lazım.

Slm. Öncelikle şunu bilmek lazım. Eskiden çok düzgün çalışan sistem den mi bahsediyoruz? Arıza uzun yıllar sonramı baş gösterdi. Yoksa makinede herhangi bir işlem yapıldıda ondan sonramı (yer değişikliği mekanik arıza veya değişen bir unsur) vs. Sorunuza gelecek olursak çatal sensörlerin yerine kullanılacak en uygun sensörler ise karşılıklı alıcı verici mantığı ile çalışan sensörlerdir. fakat ciddi bir arge çalışması yapmak gereke bilir. Tabi Sn. @window_s beyin tespitlerini atlamamak lazım.

Sistem şuan çalışiyor çalıştığı için durdurup resim çekemedim yeride baya içerde bir yerde makinanın içerisinde..

Sorunuza gelince sistem uzun zamandır böyle çalışmış hiç bir işlem yapılmamış benden önceki arkadaş ile konuştum onun zamnında da sistem uzun süre gidiyor sonra yine tırtlıyormuş uzun zamandan kastım bazen 1yıl bazen 6ay benim dönrmimde bu süre baya indi bazen 1ay bazen 5ay yeride okadar dandik dar bir yerdeki bahsettiğiniz alıcı vericiyi tam anlamadım ama koyabilecek yerim bile yok desem yeridir resimleri en kısa zamanda paylaşacağım

Umarım anlaşıla bilir resimler çekebilmişimdir.

Ekran metraj okuyor göründügü üzere fakat bazen ekran kayboluyor geliyor kendi kendi kendine okuyamadıgı icinmi?
20171205_093509.jpg
20171205_093521.jpg
20171205_095326.jpg
20171205_095332.jpg
20171205_095304.jpg
20171205_095311.jpg
20171205_094124.jpg
20171205_094110.jpg
20171205_094113.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sizin derdiniz zannımca sensörü değil. Sensör bildirim göndermezse ekran boş olmaz. Ya okuyabildiği ni yada 0 gösterir. Zaymıns yazılımı yaparken bilgi yoksa ekranı boş göster diye bir satır yazmamıştır. Hatayı sensörde değilde kontrol tarafında arayın,, bence.

Sn. @window_s bey ile aynı fikirdeyim öncelikle ekran ve ve varsa plc tarafına bakın o arızayı çözmeden istediğiniz kadar sensör değiştirin sonuç alamazsınız. ekrandaki sorun nedeni ile plc haberleşmesi anlık olarak kopuyor ve plcyi hata moduna sokuyor olabilir.

Sizin derdiniz zannımca sensörü değil. Sensör bildirim göndermezse ekran boş olmaz. Ya okuyabildiği ni yada 0 gösterir. Zaymıns yazılımı yaparken bilgi yoksa ekranı boş göster diye bir satır yazmamıştır. Hatayı sensörde değilde kontrol tarafında arayın,, bence.
Söylediğinizde bir ihtimal tabi ama sinyal olmadıgı için kendini resetliyor gibi geldi bana.. panel kısmı elektronik o kısımda beni baya aşar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri