Çatı topraklaması nasıl yapılır - Manyetik alanın önlenmesi

resim de vardı ama cıkmamaıs bu arada topraklama plakası yasakmıs bunu daha yeni duyuyorum uzun süredir yurt dısındaydım bu konudada siz haklıymıssınız

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Asp...MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=iyonlaştırıcı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
benim sormak istedigim acaba bu sistem baz istasyonlarında etkilimidir etkili ise neden yapılmıyor da radyasyona maruz bırakılıyoruz

Merhaba arkadaşlar,

"wolflane" arkadaşımızın dediği gibi baz istasyonları için ne kadar faydası olur. Veya fakrlı bir çözüm olarak kendi evimize döşersek manyedik etkilerden daha az etkilenmmemiz sağlanabilir mi?

abiler elektrik elektronik okuyorum dedikleriniz doğru ama sadece o topraklamalar kısa devre anınıda yada ac enerjisi temas ettiğinde o topraklamalar işinizi görür ama unutmayın manyetik alan topraklanamaz çözüm manyeti alanı azaltmak için çatıya ahşap yada kiremitli yapılmalıdır

3. sınıfta elektromanyetik alan teorisi dersinde ferromanyetik, paramanyetik ve diamanyetik malzemeleri gösterirler.

ilginç bir konu, yüksek gerilim hatlarının etrafında yüksek gerilimden kaynaklı elektrik alan daha etkili olsa gerek, bunun etkisi de teorik olarak faraday kafesi tarzı bir şeyle engellenebilir ev içinde diye düşünüyorum ama kalp pili için tehdit olan manyetik alan mıdır elektrik alan mıdır bilmiyorum, bir de bu adamın evden dışarı çıkma durumları var.
Teorik olarak çeliğin manyetik geçirgenliği yüksek olduğu için yüksek gerilim hatlarından yüksek akım kaynaklı bir manyetik alan yayılımı varsa çatı çelik ile kaplandığı takdirde civardaki manyetik akı bu çelik üzerinden geçecektir. Tabi değişken manyetik akı da bu çelik tabaka üzerinde girdap akımlarına sebep olup ısınmaya sebep olabilir. kafa yormak için güzel bir konu :)

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri