Çatı Üzeri 5Kw On Grid Sistem Kuruyorum

fabikamınız çatısında 445Wp wiessmann paneller mevcut üretimde var büyükleride yapılacaktır.

on-grid sistem devreye alırken resmi prosedürler yoruyor tedaş dc kablo tavasının topraklanmasından uyarı levhalarına kadar bakıyor
Paneller Kac hücre acaba

Bizimkiler 450Wat 144 Hücre

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Satma işinde bir taşıma bedeli ödüyormuşsunuz. Bir yerde okumuştum, sattığınız için borçlu bile çıkarsınız. Siz şimdilik satacakmış gibi kurun. Belki ilerde tekel kalkar şartlar olgunlaşır satarsanız karlı olur..

siz burayı kaçıncı ülke olarak görüyorsunuz yaaa. hiç bunlar öpmeyeceği eşeğin önüne ot koyarlar mı? sen kendini doyur yeter. satmakmış bunlar boş laflar. bir elektrikli oto yapayım dedim bana L7 yi layık gördüler, kendi arabamı yapayım dedim; vazgeçtim. kanunlar bizlere göre değil.

Merhabalar

Çatı üzerine 5 Kw Ongrid Sistem kuruyorum açıkçası Şebeke satma düşüncem yoktu ancak panelleri aldığım firma satarsan daha iyi olur dedi

İşin icine satmak girince Proje , Statik Hesaplama gibi masraflar çıkıyor ve yaklaşık 15 Bin TL gibi bir kurulum maliyeti çıkıyor. Birde onaylanmama durumunda bu para yanar diyorlar acaba ne yapmalıyım önerilerinize ihtiyacım var

Birde panellerim 450Watt Monokristal HC

Bu piyasada hiç 400Watt panel üzerini kullananı görmedim acaba panel de yanlış mı alım yaptık neden tercih edilmiyor bu yüksek wattlar
Size rakamlarla Cevap vereyim,

Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak aylık 700 kw enerji üreteceksiniz. Faturanızı kontrol edin. Toplam tüketiminiz 700 kw civarında ve akşam kullanımı yoğunsa kesinlikle izin alın.

Faturanızda Gündüz aylık tüketiminiz 700 kw civarındaysa izinlere başvurmanıza gerek yok. çünkü üretildiği gibi tüketilecek. izinlerin alınması gibi evrak ve masraf işleri olmayacak. 1 adet enerji analizörü alarak fazla elektriğin şebekeye kaçmasını önlersiniz sadece

Sonuç olarak siz seçeceksiniz. Akşam kullanımınız yoğunsa mutlaka izin almanızı tavsiye ediyorum. prosedür işlemlerinden kaçınmayın. zaten siz yapmayacaksınız. o sebeple hesabınızı yapıp kararınızı verin.

455 watt paneller doğru tercih olur. ileride isterseniz aynısını bulabilirsiniz. yeni üretilmeye başlandı ve birçok fabrika kurulumumuzda kullandık.

İzinleri alacaksanız mecbur çatıya kurmanız gerekiyor sizinde bildiğiniz gibi. eğer yangın tehlikesini düşünüyorsanız güneş paneli + ve - kablolarını farklı spiral borulardan indirirseniz büyük ölçüde yangın ihtimali ortadan kalkar.

Bugun itibari ile inverterimi değiştirdim.

Normalde Deye Almıştım ancak 2 yıl garanti konusu beni tedirgin etti.

Huawei 2000 5KTL - Trifaze (3Faz) Modelini Aldım. Ciddi bir fiyat farkı ödedim ancak doğru bi karar verdiğimi düşünüyorum. En azından 10 Yıl garantili ve bildiğimiz bir marka.

Satma konusunda yorumda bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler. Bu konuda sektörde ciddi bir bilgi eksiliğide olduğunu düşünüyorum en azından burada öğrenmiş oluyoruz

@Samet202 Satma işi olmayacağı için Huawei Smart Meter diye bi cihaz almam gererekiyormuş bugun onuda aldım.

Gördüğüm kadarı ile 3 Faz'a da limitleyici takacağım. Bulunduğum böyle Konya, ve baya bi kar var bu sene muhtemelen birkaç haftaya montajını yamış olacağız.

Acaba aramızda Huawei Smart Meter (3 Faz) Trifaze Cihazını kullanan var mı

Son düzenleme:
Bugun itibari ile inverterimi değiştirdim.

Normalde Deye Almıştım ancak 2 yıl garanti konusu beni tedirgin etti.

Huawei 2000 5KTL - Trifaze (3Faz) Modelini Aldım. Ciddi bir fiyat farkı ödedim ancak doğru bi karar verdiğimi düşünüyorum. En azından 10 Yıl garantili ve bildiğimiz bir marka.

Satma konusunda yorumda bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler. Bu konuda sektörde ciddi bir bilgi eksiliğide olduğunu düşünüyorum en azından burada öğrenmiş oluyoruz

@Samet202 Satma işi olmayacağı için Huawei Smart Meter diye bi cihaz almam gererekiyormuş bugun onuda aldım.

Gördüğüm kadarı ile 3 Faz'a da limitleyici takacağım. Bulunduğum böyle Konya, ve baya bi kar var bu sene muhtemelen birkaç haftaya montajını yamış olacağız.

Acaba aramızda Huawei Smart Meter (3 Faz) Trifaze Cihazını kullanan var mı
Merhaba Ahmet bey,

Ürün olarak doğru tercih yapmışsınız. en azından Huawei markası daha yaygın.

Smart meter olarak doğru ürünü almışsınız. Kurulum ve kullanım konusunda ben size yardımcı olurum. Özelden yazmışsınız. cevapladım. elimden geldiğince yardımcı olurum.

Eski bir konuyu canlandırıyorum ama araştırırken google sonuçlarından tekrar buraya geldim. Son durum nedir acaba? Memnun musunuz?

Anladığım kadarıyla şebekeye satıştan vazgeçmişsiniz, benim son bilgilere göre okuduğum bize sattıkları birim fiyattan alacakları yönünde ama bundan başka bir kesinti yapıyorlar mı bilmiyorum ama yapsalar da bu ağırlıkta satış olmayacaksa çok büyük bir fark yaratmayacak çünkü zaten tükettiğiniz elektrik mahsup edilecek, fatura düşmüş olacak.

2 senelik verilerinizi de eğer tuttuysanız paylaşırsanız sevinirim. Ben de 5 kw çatı üstü kurdurmayı düşünüyorum, yangın riski konusunu hiç araştırmamıştım. İzmir'de yoğun güneş alan bir bölgeye kurulum yapılacak. Forumdaki öneri @Samet202: "güneş paneli + ve - kablolarını farklı spiral borulardan indirirseniz büyük ölçüde yangın ihtimali ortadan kalkar."

Bu öneri dahil yangın riski konusundaki önlemleri de teklif aldığım firmaya ileteceğim. Bilgiler için teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri