Çamaşır makinesinden sütyen teli çıkarma

Mertol82

Üye
Merhabalar.
Çamaşır makinesinden gelen sesler üzerine ışık tutup kazana baktım. Deliklerden sütyen telini görebiliyorum. Acaba bunu benim çıkarabilmem mümkün müdür? Ama neresinden, nasıl açarım hiçbir fikrim yok :(

Sanırım tambur ile kazan arasına girmiş. Tamburu çevirerek şansınıza bir ucunu yakalamaya çalışın, kişisel olarak başka yapabileceğiniz bir şey olacağını sanmıyorum.

Hangisi kazan hangisi tambur sanırım bilmiyorum. Çamaşırları koyduğumuz delikli hazneden bakınca orada gözüküyor. Ama döndürünce hareket etmiyor.

bwF7ema313hL93woFEOFahlPnc6iW-9Yj2WZCAq-I_oqdBV6er.gif

Resimde görünen tambur dur. Buradaki deliklerden görüyorsanız tambur ile kazan arasına girmiştir. Kazan komple açılmadan almak imkansız gibi, rezistansın girdiği yerden şans yardım eserse alınabilir (mevcut modelde alınamayada bilir, modele hakim değilim)
Sonuç olarak anladığım kadarıyla tek başınıza yapabileceğiniz bir işlem değil. Teknik yardım almalısınız.

Teşekkürler. Telle falan deniyorum ama çıkacak gibi değil

Tamam. Çok teşekkürler.
Yine de Bir kolayını bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim.

çamasır makinasının arkasındaki ısıtıcıyı yada termostat kulbunu çıkarıp oradan bi tel yardımıyla çıkarabilirsiniz ama ısıtıcıyı yerine takarken zorlanabilirsiniz önce termostat tarafını deneyin

çamasır makinasının arkasındaki ısıtıcıyı yada termostat kulbunu çıkarıp oradan bi tel yardımıyla çıkarabilirsiniz ama ısıtıcıyı yerine takarken zorlanabilirsiniz önce termostat tarafını deneyin

Gözünüzü karartıp makineyi yan yatırın kazandan çıkan tahliye motoruna gelen büyükçe siyah hortumu uygun bir anahtar yardımıyla çıkartın, makineyi sandalye üzerine kaldırın (45 derece) sonra sonrasında tamburu bir kişi elle çevirirken bir kişide boşaltma deliğinden eliyle teli çıkartabilir diye düşünüyorum. Not: Ben eski Vestel Çamaşır makinesinde denedim sorun çıkmadı.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri